IDA World DJ Championships 2023

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 2 grudnia 2023, 14:00

Program

Część dzienna: Hol Teatru Variete
14.00–18.00 / wstęp bezpłatny
IDA World Scratch Session
Pioneer DJ Expo
Music Networking

Część wieczorna: Sala Teatralna Variete
18.00–24.00 / część biletowana

Goście specjalni
DJ FLY 4 x Mistrz Świata Dj-ów (Francja) DWAEM MEDIA GROUP Showcase
Mr. Switch 4 x Mistrz Świata Dj-ów (Wielka Brytania) Pioneer DJ PLX-CRSS12 Showcase

Koncerty
Matmon Jazz by Ordoeuvre (Francja)
DJ Decks, donGuralesko, Śliwa (Polska)

Afterparty: Forum Przestrzenie
24.00–4.00 / wstęp bezpłatny
Zagrają: DJ VaZee (Polska), DJ FLY (Francja), Rob Bankz (Niemcy), DJ Ride (Portugalia)

--

Opis

2 grudnia do Krakowa po raz kolejny zawita jedna z dwóch najważniejszych imprez turntablistycznych świata - IDA World Finals! Impreza na stałe zapisała się w harmonogramie miasta i jest powszechnie uważana za jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych końca roku.

Tegoroczne zawody o tytuł Mistrza Świata Dj-ów rozegrane zostaną w niezwykle klimatycznym miejscu, jakim jest Krakowski Teatr Variete. Pojedynki dj-skie odbędą się w dwóch kategoriach: „Technical” oraz „Show”. W tym roku swój start zapowiedziało 12 krajów. W Krakowie oczekujemy reprezentantów: Kanady, Indonezji, Holandii, Portugalii, Japonii, Czech, Belgii, Łotwy, Danii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii oraz Polski.

Podczas tegorocznej imprezy nie ma zdecydowanych faworytów i jak zawsze będziemy liczyć na dobry start naszych reprezentantów. W kategorii „Show” w której DJ-e mają możliwość wykorzystywania nieograniczonego sprzętu peryferyjnego Polskę reprezentować będzie DJ Daaz. W kategorii „technicznej” będzie to DJ Ure z Bielska-Białej.

Zawody o mistrzowskie tytuły to nie jedyna atrakcja wieczoru. Niezwykłe wydarzenie w Teatrze Variete uzupełnią pokazy specjalne w wykonaniu gwiazd dj-ingu. W tym roku wystąpią DJ FLY (Francja) - czterokrotny Mistrz Świata DMC oraz Mr. Switch (Anglia), który także ma na swoim koncie 4 tytuły mistrzowskie.

Ciekawym uzupełnieniem warstwy dj-skiej jest zaproszenie do udziału w imprezie trio Matmon Jazz, na które składają się DJ Ordoeuvre, saksofonista Nicolas Chatelet oraz grająca na trąbce Camille Passerie. Trio poprowadzone przez charyzmatycznego Wicemistrza Świata IDA na pewno dostarczy niesamowitych wrażeń muzycznych, miksując jazz i hip hop przy użyciu gramofonów i żywych instrumentów.

Oprócz Francuzów na scenie pojawią się dobrze znani hip-hopowej publiczności wykonawcy donGuralesko, Śliwa oraz DJ Decks. Poznańska ekipa zagra specjalny koncert, podczas którego nie zabraknie tegorocznego utworu promocyjnego IDA 2023 Promo, który wykonawcy nagrali wraz z Mistrzami Świata IDA 2022: Tommy P-Nuts z Anglii, duetem ID238 z Japonii oraz trzykrotnym Mistrzem Świata IDA w kategorii „scratch” Scratcher’em Tsuyoshi z Tokio. Klip na kanale YouTube StoproRap w ciągu tygodnia od premiery uzyskał ponad 60 000 wyświetleń.

SCRATCH SESJA oraz PIONEER DJ EXPO
Bardzo ważnym, dodatkowym elementem weekendu mistrzostw jest część otwarta odbywająca się w ciągu dnia w holu Teatru Variete. Od 14.00 - 18.00 na zainteresowanych czekać będą bezpłatne warsztaty dj-skie, największa w Europie otwarta sesja scratch’u oraz możliwość przetestowania najnowszego sprzętu dj-skiego firmy Pioneer DJ.

AFTERPARTY
To jednak nie wszystko, co czeka nas tego wieczoru. Po oficjalnej części w Teatrze Variete impreza nabierze luźnego charakteru i wzorem lat ubiegłych przeniesie się do Forum Przestrzenie, gdzie odbędzie się oficjalne afterparty, na którym do DJ-a FLY dołączą Mistrz Świata IDA Rob Bankz, czterokrotny Mistrz Świata IDA/DMC VaZee oraz trzykrotny Mistrz Świata DJ Ride. To niesamowity i niespotykany line-up gwiazd. Warto dodać, że afterparty w Forum Przestrzenie jest imprezą bezpłatną i otwartą dla wszystkich tych, którzy nie zdążą kupić biletu na pojedynki w Variete.

KRAKÓW STOLICĄ ŚWIATOWEGO DJ-INGU
Miasto to od 17 lat gości imprezę IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS uznawaną za najlepiej zorganizowane zawody tego typu na świecie. To między innymi dzięki imprezom IDA wykształciła się w Polsce bardzo mocna scena dj-ska, która uznawana jest za jedną z najsilniejszych ośrodków tak zwanego „prawdziwego dj-ingu”. #realdjing to najpopularniejszy hasztag stosowany względem osób, które posiadają wszystkie umiejętności miksowania i skreczowania i które cały czas kultywują gramofon jako pełnoprawny instrument muzyczny.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<