Dramat i piękno w jednym – o misji z Domami Serca w Chile

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 12 grudnia 2023, 18:00

Myśleliście kiedyś, jak to jest żyć na końcu świata? Księgarnia Bonobo zaprasza do wysłuchania historii Przemka, który spędził 14 miesięcy w Chile. Chilijczycy twierdzą z jednej strony, że koniec świata rozpocznie się właśnie w Chile – można rzec, że trzęsienia ziemi, tsunami, powodzie i pożary to rzeczywistości, z którymi się oswoili. Z drugiej zaś strony twierdzą, że przy stworzeniu świata to ich ziemia powstała jako ostatnia – to, co Bogu zostało najlepsze i najpiękniejsze, od lodowców po pustynię, umieścił w Chile. Na spotkaniu nie zabraknie historii konkretnych ludzi, którzy stali się przyjaciółmi Przemka. Dowiecie się, jakie są możliwości wolontariatu w tym kraju i co trzeba zrobić, żeby zostać świeckim misjonarzem. O problemach społecznych, nadziejach i beznadziejach i przede wszystkim o lekcji życia, którą mogą dać nam Chilijczycy – usłyszycie na spotkaniu w Bonobo.

Przemek Puzio – z zawodu prawnik, który dobrze prosperującą kancelarię zamienił na slums w Chile. Przez wielu określany jako „nadaktywny” eksplorator – nie tylko nowych ziem i kultur, ale przede wszystkim życiowego sensu i wciąż to nowego horyzontu. Od lat zaangażowany w wolontariat (oprócz Chile ma doświadczenie pracy wolontariackiej w Indiach, Hondurasie i Francji).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<