Premiera książki „Wyrobiska” – spotkanie autorskie i koncert

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 1 grudnia 2023, 19:00

Spotkanie z Gosią Zagajewską w ramach premiery jej debiutanckiego tomu „Wyrobiska”, który ukaże się jeszcze w tym roku nakładem SPP Oddział w Łodzi. Wydarzenie poprowadzi Wojciech Kopeć.

Po spotkaniu odbędzie koncert Gosi solo na głos, przestrzeń i elektronikę. Będzie transowo i abstrakcyjnie. Archaiczne melodie mieszać się będą z improwizacją.

Wstęp na spotkanie autorskie bezpłatny, na koncert obowiązują wolne datki (tzw. kapelusz).

W Wyrobiskach wiersze tańczą nieziemską ciszę, mieniąc się niczym paciorki różańca, którego odmawianie prowadzi do prawdziwej, pozachrześcijańskiej metafizyki. Kobiecość jawi się jako wartość porządkująca, fundująca lepszy świat, który może istnieć – i istnieje! – poza tekstem. Zgubcie się w nim, żeby się odnaleźć w tym, co was stanowi, a co niekoniecznie da się wypowiedzieć. Gosia Zagajewska uchwyciła TEN moment!

Rafał Gawin

Gosia Zagajewska – (ur. 1987) Pisze, śpiewa. Wyróżniona w 14. Połowie Biura Literackiego, w XXV i XXVI OKP im. Jacka Bierezina oraz w II Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką Nowy Dokument Tekstowy. Publikowała wiersze na łamach „biBLioteki", „KONTENT-u”, „Drobiazgów”, „Tlenu Literackiego”, „Strony Czynnej” oraz w antologii „Głód” wydanej przez Instytut Literatury. Jej opowiadanie „Słoik” ukazało się na łamach e-kalejdoskop.pl w ramach wyróżnienia w konkursie Dekameron 2020. Jej debiutancka książka poetycka „Wyrobiska” ukaże się jesienią nakładem SPP Oddział w Łodzi. Współtworzy zespoły: Tuleje, Figa, Szpety, Casting Lots, Fantastic Swimmers. Koncertowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Spontaneous Music Festival, ECLAT Festival, Warszawskie Sanatorium Dźwięku, Fortalicje, Turniej Muzyków Prawdziwych. Została stypendystką Marszałka Wielkopolski w 2022 roku. Prowadzi autorskie warsztaty improwizacji głosem pn. „Głosowanie”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<