Mistrzowie włoskiego renesansu. Bellini. Tycjan. Bassano

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 17 listopada 2023 - niedziela, 18 lutego 2024

Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na wyjątkowy pokaz włoskiego malarstwa znamienitych włoskich twórców, takich jak Bellini, Tycjan i Bassano. To nadzwyczajna okazja, aby poznać kunszt mistrzów i ich pracowni działających w Wenecji i Florencji w czasach renesansu. Jeden z najwybitniejszych obrazów włoskich okresu wczesnego renesansu znajdujących się w Polsce – Madonna z Dzieciątkiem Giovanniego Bellini– będzie eksponowane na stałe w wawelskiej kolekcji. Zwiedzający zobaczą go premierowo podczas wyjątkowego pokazu Mistrzowie włoskiego renesansu. Na tę okoliczność sprowadzono do Krakowa obrazy Jacopa Bassana i Rossa Fiorentina. Pokaz uzupełni Tycjan i jego Alegoria miłości zestawiona z dziełem Padovanina, pochodzącym z Kunsthistorisches Museum w Wiedniu. 

Kuratorką pokazu Mistrzowie włoskiego renesansu jest dr Joanna Winiewicz-Wolska – kierownik Działu Malarstwa Zamku Królewskiego na Wawelu. Historyczka sztuki i badaczka zwraca uwagę, że Giovanni Bellini wprowadził do malarstwa weneckiego światło i kolor, poetycki, nastrojowy pejzaż i realistycznie malowane figury. Z jego dorobku obficie czerpali tacy wielcy malarze jak Giorgione i Tycjan.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<