Zakończenie Roku Tetmajera

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 28 grudnia 2023, 16:00-19:00

Wieńcząc cały rok, któremu patronował Włodzimierz Tetmajer, przejdziemy barwnym kolędniczym pochodem z Bronowic do Krakowa. Dawniej tę trasę pokonywano pieszo lub konno, my wyjątkowo skorzystamy z wsparcia specjalnie na tą okazję przygotowanego tramwaju.

Pochód jest także rodzajem hołdu dla Włodzmierza Tetmajera, który łączył miasto i wieś, dokumentował lokalne tradycje i czerpał z nich w swojej twórczości.

Wyruszymy z Rydlówki ok. godz. 16. Zachęcamy, by uczestnicy przebrali się  – odtwarzając tradycyjne postacie. Będzie nawet okazja przygotowania masek tzw. dziadów podczas warsztatów w Rydlówce 24 listopada (obowiązuje rezerwacja miejsc).

Rynek Główny

  • 17.30 – Kolędowanie z Muzeum Krakowa i Joanną Słowińską – znakomitą pieśniarką i skrzypaczką, która uwiedzie nas swym głosem i zaprosi do wspólnego kolędowania, łącząc tradycję i nowoczesność. Zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni  jak i inspirowane nimi opracowania. 
  • 18.00Przybycie pochodu kolędniczego z Bronowic, barwny, tradycyjny pochód kolędniczy z własnoręcznie wykonaną gwiazdą i Turoniem oraz udziałem górali z Harklowej i Bronowian, aktorów Teatru Złoty Róg,  mieszkańców Krakowa i okolicznych miejscowości – znów, tak jak kiedyś Włodzimierz Tetmajer połączy wspólnym śpiewem miasto i wieś.
  • 18.30Uroczyste zakończenie Roku Włodzimierza Tetmajera, gospodarza 2023 roku, który inspirował nas do działania i dzielił się swym spojrzeniem na świat. Nasz bohater wspólnie z Dyrektorem Muzeum Krakowa dr. Michałem Niezabitowskim podsumują ten wyjątkowy czas i zaproszą na scenę kolejnego artystę, który będzie obecny w salach wystawienniczych w kolejnym roku.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<