Wieńcząc cały rok, któremu patronował Włodzimierz Tetmajer, przejdziemy barwnym kolędniczym pochodem z Bronowic do Krakowa. Dawniej tę trasę pokonywano pieszo lub konno, my wyjątkowo skorzystamy z wsparcia specjalnie na tą okazję przygotowanego tramwaju.
Pochód jest także rodzajem hołdu dla Włodzmierza Tetmajera, który łączył miasto i wieś, dokumentował lokalne tradycje i czerpał z nich w swojej twórczości.
Wyruszymy z Rydlówki ok. godz. 16. Zachęcamy, by uczestnicy przebrali się – odtwarzając tradycyjne postacie. Będzie nawet okazja przygotowania masek tzw. dziadów podczas warsztatów w Rydlówce 24 listopada (obowiązuje rezerwacja miejsc).
Rynek Główny
- 17.30 – Kolędowanie z Muzeum Krakowa i Joanną Słowińską – znakomitą pieśniarką i skrzypaczką, która uwiedzie nas swym głosem i zaprosi do wspólnego kolędowania, łącząc tradycję i nowoczesność. Zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni jak i inspirowane nimi opracowania.
- 18.00 – Przybycie pochodu kolędniczego z Bronowic, barwny, tradycyjny pochód kolędniczy z własnoręcznie wykonaną gwiazdą i Turoniem oraz udziałem górali z Harklowej i Bronowian, aktorów Teatru Złoty Róg, mieszkańców Krakowa i okolicznych miejscowości – znów, tak jak kiedyś Włodzimierz Tetmajer połączy wspólnym śpiewem miasto i wieś.
- 18.30 – Uroczyste zakończenie Roku Włodzimierza Tetmajera, gospodarza 2023 roku, który inspirował nas do działania i dzielił się swym spojrzeniem na świat. Nasz bohater wspólnie z Dyrektorem Muzeum Krakowa dr. Michałem Niezabitowskim podsumują ten wyjątkowy czas i zaproszą na scenę kolejnego artystę, który będzie obecny w salach wystawienniczych w kolejnym roku.