Punkt wspólny

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 8 listopada 2023, 13:00 - piątek, 1 marca 2024

W kompleksie High5ive można oglądać nową wystawę prezentującą prace studentek i studentów Pracowni Rzeźby w Metalu Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Ekspozycja powstała we współpracy z Colliers Asset Services, a obejrzeć ją można w budynkach Three, Four i Five.  

Celem wystawy jest zaprezentowanie odmiennych postaw twórczych młodych artystek i artystów. Zetkniemy się zarówno z rzeźbami, wieloelementowymi kompozycjami abstrakcyjnymi, jak również obiektami o charakterze instalacyjnym. 

Każda z prezentowanych prac jest odrębną opowieścią. Tym, co je łączy jest materiał, jakim jest metal, jednak odmienne strategie pracy w tworzywie, przekładają się na szeroki pejzaż rozwiązań formalnych. Pozwala to obserwować, jak wiele wrażliwości potrzebują młodzi twórcy w poszukiwaniu własnego języka wypowiedzi. Prezentowane dzieła powstały na przestrzeni pięciu lat i są przekrojem działań w Pracowni Rzeźby w Metalu. 

 W ramach wystawy można zobaczyć prace: Aleksandry Olszar, Bogdana Popardowskiego, Sabiny Wojtasińskiej, Jakuba Prokopa, Julii Soleckiej, Karola Wyciska, Natalii Prządo, Mileny Pułaczewskiej, Karoliny Stefańskiej i Patryka Dudka. Kuratorem wystawy jest Jacek Dudek. 

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<