Sedaa w Alchemii

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 1 grudnia 2023, 20:00

Projekt łączy tradycyjną muzykę Mongolii z brzmieniem Orientu. Zapraszamy na muzyczną podróż na wschód!

Sedaa w języku perskim oznacza „głos”. Podczas koncertu zespół zaprezentuje tradycyjną muzykę mongolską oraz inspirowaną Mozartem muzykę Orientu. Efekt będzie niezwykły i fascynujący. Mistrzowie mongolskiego śpiewu gardłowego – Yesu Erdene i Naraa Naranbaatar, którzy studiowali w swojej ojczyźnie – razem z wirtuozem cymbałów Ganzorig Davaakhuu i irańskim multiinstrumentalistą Omid Bahadori porywają w podróż do prawdziwie egzotycznego świata gdzieś między Wschodem a mongolskim stepem.

Podstawą ich współczesnych kompozycji są naturalne dźwięki wytwarzane z pomocą tradycyjnych instrumentów i przy użyciu dawnych sposobów śpiewu, zaczerpniętych od ich koczowniczych przodków, które pozwalają śpiewakowi na wydobycie pozornie więcej niż jednej wysokości dźwięku w tym samym czasie.

Wibrujące gardłowe dźwięki i niesamowity harmoniczny śpiew Hömii, którym towarzyszą melancholijne brzmienia Morin Khuur – tradycyjnych mongolskich skrzypiec z główką w kształcie głowy konia, i perłowe dźwięki 120-strunowych kutych cymbałów, stapiają się w pulsującym rytmie orientalnych bębnów w jedno mistyczne brzmienie.

Sedaa na żywo prezentuje innowacyjny wspaniały dźwięk. Tak dzikie rytmiczne utwory, przypominające koński kłus, jak i czule grane ballady, zabierają słuchacza w podróż po bezkresnym krajobrazie natury.

  • Naraa Naranbaatar – Ikh Khuur (kontrabas), kargyraa (mongolski śpiew gardłowy), khöömii (mongolski śpiew gardłowy)
  • Yesu Erdene – Morin Khuur, kargyraa (mongolski śpiew gardłowy), khöömii (mongolski śpiew gardłowy)
  • Omid Bahadori | gitara, cajón, rahmentrommel (bęben na ramie), kargyraa (mongolski śpiew gardłowy)
  • Ganzorig Davaakhuu | Yochin (120-strunowe mongolskie cymbały), kargyraa (mongolski śpiew gardłowy)

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<