Gwiazdy z Sinfoniettą: Anu Tali

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 29 listopada 2023, 19:30

Orkiestra Sinfonietta Cracovia zaprasza na kolejny koncert z przebojowej serii Gwiazdy z Sinfoniettą. Tym razem zaproszenie zespołu przyjęła Anu Tali.

Dziennik „Herald Tribune” pisał o niej: „energetyczna, błyskotliwa i charyzmatyczna”. Anu Tali to artystka, która znakomicie wpisuje się w cykl koncertów Sinfonietty Cracovii przybliżający krakowskiej publiczności wschodzące gwiazdy europejskiej sceny muzyki klasycznej. Estońska dyrygentka wnosi na tę scenę coś wyjątkowego: świeże spojrzenie i intrygujące wybory repertuarowe. Będzie to pierwsza koncertowa wizyta w Krakowie tej artystki, która ma za sobą znakomicie przyjęte realizacje operowe, szefowanie Sarasota Orchestra na Florydzie oraz występy m.in. z New Japan Philharmonic Orchestra, Tokyo Philharmonic Orchestra, Orchestre National de France, Mozarteumorchester Salzburg czy Deutsches Symphonieorchester Berlin.

U boku Anu Tali wystąpi ponadto Stephen Waarts, skrzypek zbierający najlepsze recenzje od krytyków na całym świecie, przede wszystkim za swoją pasję, lecz także sprawność wykonawczą. Solista będzie miał okazję dowieść jej w V Koncercie skrzypcowym Wolfganga Amadeusa Mozarta. Z kolei w legendarnym Fratres Arvo Pärta solista stworzy wraz z wyrazistym brzmieniem smyczków Sinfonietty Cracovii minimalistyczną przestrzeń medytacji. Podobnych – wyciszających i głębokich emocji publiczność może spodziewać się także w Pasji Erkki-Svena Tüüra.

Listopad jest miesiącem 90. rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego, mentora muzyków Sinfonietty Cracovii, z którym orkiestra miała okazję koncertować, a dziś pielęgnuje jego dziedzictwo i dzieli się inspiracjami płynącymi z muzyki Maestro. Także dlatego w programie koncertu znajdzie się Sinfonietta nr 3 Krzysztofa Pendereckiego, utwór który śmiało można określić jako jedną z „muzycznych wizytówek” krakowskiego zespołu.

Erkki-Sven Tüür Pasja (z Action. passion. Illusion) na smyczki
Wolfgang Amadeus Mozart V Koncert skrzypcowy KV 219
Arvo Pärt Fratres na skrzypce, orkiestrę smyczkową i perkusję
Krzysztof Penderecki Sinfonietta nr 3

Stephen Waarts skrzypce
Sinfonietta Cracovia
 
Anu Tali dyrygentka

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<