Open Eyes Art Festival 2023

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 7 listopada 2023 - czwartek, 23 listopada 2023

Już po raz ósmy pod Wawelem odbędzie się prestiżowy Open Eyes Economy Summit (21–22.11), a tym razem jego tematem przewodnim będzie energia społeczna. Od 2021 roku kongres poprzedzony jest cyklem wydarzeń artystycznych organizowanych przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej, Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Nowohuckie Centrum Kultury oraz Agencję Artystyczną GAP.

Open Eyes Art Festival 2023 rozpocznie się 7 listopada – tego dnia na Wesołej w poszpitalnych przestrzeniach przy ul. Kopernika 15 poznamy kolejną odsłonę wystawy Open Art prezentującej wyłonione w drodze otwartego konkursu najciekawsze projekty studentów ASP. Ważną postacią tegorocznej edycji OEAF będzie Tadeusz Kantor – w Muzeum ASP obejrzymy jego rysunki z włoskiej kolekcji Stefanii Pigi, a Cricoteka zaprosi na Cloakroom, czyli kolejną prezentację w ramach kuratorskiego przedsięwzięcia tropiącego inspiracje twórczością i postacią Kantora we współczesnych sztukach wizualnych. W programie OEAF 2023 znalazły się także wystawy Stelarca – australijskiego performera podejmującego eksperymenty artystyczne z ludzkim ciałem przy użyciu nowoczesnych technologii medycznych, robotów i komputerów – czy związanych z krakowską ASP Andrzeja Bednarczyka i Katarzyny Wójcickiej. Bohaterami wpisanej w program festiwalu dziesiątej edycji projektu Przestrzeń dla sztuki (popularyzującego dorobek wybitnych artystów i pedagogów z kręgu krakowskiej akademii) będą z kolei rzeźbiarze Krystyna i Jerzy Nowakowscy. Na koniec uczestnicy szczytu OEES w centrum ICE Kraków obejrzą najnowszy film dokumentalny Ewy Ewart Do ostatniej kropli (Grand Prix 6. BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie, 2023), a przestrzenie centrum wypełni sztuka performatywna Łukasza Błażejewskiego. Zwieńczeniem festiwalu będzie prezentowana w Instytucie Cervantesa wystawa Marioli Wawrzusiak i Darka Vasiny Inspiracje Picassem.

=> zobacz pełen program wydarzeń

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<