Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych 2023

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Na jeden grudniowy weekend Rynek Podgórski ponownie zapełni się stoiskami lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców.

– Stworzyliśmy wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, które na stałe wrosło w krajobraz Rynku Podgórskiego. Wydarzenie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią nie tylko lokalnej społeczności, ale i mieszkańców całego Krakowa. Targi stanowią również świetną atrakcję dla turystów, którzy pragną poznać nieco mniej znane, a bardzo ciekawe zakątki naszego miasta – mówią organizatorzy Targów ze Stowarzyszenia PODGORZE.PL.

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych to wyjątkowo klimatyczny kiermasz rękodzielniczy, który idealnie wpasowuje się w grudniową, przedświąteczną atmosferę. Wystawcy mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje wyroby, a goście, którzy odwiedzą Rynek Podgórski, mogą nabyć prezenty, oczywiście tylko te wyjątkowe. Organizatorzy współpracują z artystami i rzemieślnikami głównie z prawobrzeżnego Krakowa, zapewniając wysoki poziom artystyczny oferowanych wyrobów. Targi są doskonałą okazją, by spotkać prawdziwych pasjonatów. Każdy z wystawców chętnie opowie o swoim rękodziele, a niektórzy nawet zaprezentują na żywo swoje umiejętności. Poznanych na targach wystawców, klienci targów odwiedzają w ich pracowniach przez cały rok.

Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić wyjątkowe podgórskie upominki, takie jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia. Tradycyjnie jedno stoisko udostępnione zostanie organizacjom charytatywnym – tym razem będą to twórcy z Białorusi (w sobotę) i Fundacja Człowiek dla Zwierząt (niedziela).

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach, będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca mieszkańców wielu polskich miast, a także pojawia się w filmach.

Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana. Będzie można skosztować słodkich wypieków, ciepłych kanapek, zjeść przepyszną rozgrzewającą zupę czy zasmakować w pierogach. Podczas targów zawsze przygotowywany jest szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery z przewodnikami, a także koncert: w tym roku będzie to występ wybitnego jazzmana Joachima Mencla, któremu towarzyszyć będzie Kasia Bogusz. Oczywiście nie może zabraknąć wizyty prawdziwego św. Mikołaja z workiem prezentów!

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<