LEKtura – warsztaty czytelnicze Grzegorzem Jankowiczem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Po bardzo ciepłym odbiorze, realizowanej przed pandemią „Szkoły czytania” powracają spotkania czytelnicze dla dorosłych! Na spotkaniach będziemy analizować i interpretować wiersze wybranych poetek i poetów współczesnych.

Każdy tekst będzie traktowany autonomicznie – jak źródło wiedzy na temat doświadczeń, z którymi mierzymy się na co dzień, a także rodzaj myślowego lekarstwa, dzięki któremu możemy się uporać z konkretnymi problemami. Przed każdym spotkaniem zgłaszający się uczestnicy otrzymają tekst do zapoznania się, który będzie omawiany na warsztacie.

Daty i tematy spotkań!

6.09 Wiersz i spacer: Elizabeth Bishop

4.10 Wiersz i czereśnie: Bertolt Brecht

8.11 Wiersz i zdrobnienia: Marta Podgórnik

6.12 Wiersz i życie: Andrzej Sosnowski

Liczba miejsc ograniczona.

O prowadzącym:

Grzegorz Jankowicz - filozof literatury, krytyk i tłumacz. Doktor nauk humanistycznych. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Redaktor działu Kultura w „Tygodniku Powszechnym”. Dyrektor programów literackich Fundacji Tygodnika Powszechnego. Członek Rady Programowej Festiwalu Copernicus. Juror Nagrody Conrada. Współprowadził programy telewizyjne emitowane na antenie TV Kultura: Czytelnia i Poezjem. Wykładał literaturę polską na Uniwersytecie Indiana w Bloomington (USA).

Opublikował m.in.: Po co jest sztuka? Rozmowy z pisarzami (2013), Cmono. Rozmowy z pisarzami (2013), Gombrowicz – Loading. Esej o formie życia (2014), Uchodźcy z ziemi Ulro. Eseje (2015), Życie na poczytaniu. Rozmowy o literaturze i reszcie świata (2017), Blizny. Eseje (2019), Życie w kuli. Parmigianino, Ashbery i sztuka przemiany (2020). Pod jego redakcją ukazał się przygotowany na Salon du livre 2015 w Paryżu tom Opowieść o dwóch miastach. Wrocław i Kraków (2015).

 

Cafe NOWA Ksiegarnia jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób ze szczególnymi potrzebami.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Faktor Kultura w ramach projektu „Proza życia” i dofinansowane przez Miasto Kraków.

Udostępnij

Więcej

  • wstęp wolny; Obowiązują zapisy: cafe@nowaksiegarnnina.pl
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<