StrefaJazz | Stanisław Słowiński: Solo Violin Avantgarde

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Solo Violin Avantgarde to piąty już autorski album Stanisława Słowińskiego - jednego z najbardziej rozchwytywanych skrzypków europejskiej sceny jazzowej i crossover.

Album jest kontynuacją wydawnictwa SOLO EP, które wydane w 2017 spotkało się z uznaniem publiczności oraz krytyków muzycznych; towarzyszyła mu również świetnie przyjęta trasa koncertowa. Siedem autorskich kompozycji, które składają się na album to utwory łączące dwa muzyczne światy będące dla Stanisława Słowińskiego najważniejszymi filarami muzycznej drogi: świat muzyki klasycznej oraz jazzu, muzyki improwizowanej. Album inspirowany jest pionierskim wydawnictwem najwybitniejszego polskiego skrzypka jazzowego Zbigniewa Seiferta - Solo Violin.

Najnowszy album Stanisława Słowińskiego - Solo Violin Avantgarde to podsumowanie jego dotychczasowych eksploracji na gruncie solowych form skrzypcowych. Nawiązania do największych dzieł minionych epok na gruncie struktur form utworów, poszukiwania swobody i ekspresji, którą daje improwizacja i spontaniczna kreacja fraz i brzmienia; język harmoniczny i fakturalny epok romantyzmu, baroku będący punktem wyjścia do improwizacji i kreacji. To filary, na których zbudowany został program wydawnictwa. To podsumowanie jego dotychczasowej drogi na gruncie najbardziej wymagającej, intymnej i bezpośredniej w przekazie formy jaką są kompozycje i improwizacje solowe. Album ukazał się nakładem oficyny wydawniczej InfraArt Record Label.

--

Godzina 20:00 - SOLD OUT!
W sprzedaży bilety na dodatkowy koncert o 18:30.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<