Stelarc. Hacking the Human – performance

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 6 października 2023, 18:00

Cricoteka wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i Open Eyes Art Festival zapraszaja na wystawę i performance Stelarc. Hacking the Human. Wystawa czynna od 2 października do 31 grudnia w Galerii ASP przy ul. Basztowej 18 (wernisaż 2 października o godz. 17.30); performance – 6 października o godz. 18.00 w Cricotece.

Stelarc – australijski artysta tworzący performanse i instalacje artystyczne. Wystawiał swoje prace na całym świecie, a jego performanse można było podziwiać w Europie, Azji, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Australii. Zmieniał swoje ciało wizualnie i amplifikował je akustycznie. W swojej twórczości wykorzystuje narzędzia medyczne, protetykę, robotykę, systemy wirtualnej rzeczywistości, Internet i biotechnologię. Celem jest dlań eksploracja alternatywnych, intymnych i mimowolnych połączeń z ciałem.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<