World Press Photo

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 6 października 2023 - niedziela, 29 października 2023

Już po raz szósty najlepsze fotografie prasowe obejrzymyw Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.  Na 66. edycję konkursu organizowanego przez Fundację World Press Photo napłynęło prawie 60 tysięcy zdjęć, nadesłanych przez ponad 3,5 tysiąca fotografów, ze 127 krajów. Nagrody przyznano 24 twórcom.

Z każdego z 6 regionów świata (Afryka, Ameryka Północna i Środkowa, Ameryka Południowa, Azja, Azja Południowowschodnia i Oceania oraz Europa) wybrano zwycięzców w czterech kategoriach (zdjęcie pojedyncze, reportaż, projekt długoterminowy oraz „format dowolny”). Spośród tych 24 wygranych wybrano także „zwycięzców globalnych”.

Zwycięzcą globalnym (region Europa) w kategorii zdjęcie pojedyncze został, pracujący dla Associated Press, Evgeniy Maloletka. Na fotografii „Mariupol Maternity Hospital Airstrike” widzimy ewakuację ciężarnej Iryny Kalininy (32) z uszkodzonego podczas ataków rakietowych szpitala w ukraińskim Mariupolu. Miron (imię wywodzące się od słowa „pokój”) urodził się martwy, pół godziny po porodzie zmarła także Iryna.
Zobacz zdjęcie <kliknij>

Zdjęcie u góry strony:
„Alpakerzy” (region Ameryka Południowa, kategoria Historie)
Alina Surquislla Gomez, „alpakerka” trzeciej generacji (hodowca alpak) kołysze małą alpakę w drodze na rodzinne pastwiska w Oropesa, w Peru. Kryzys klimatyczny zmusza pasterzy, z których wiele to kobiety, aby szukać nowych pastwisk, często w trudnym terenie.
fot. Alessandro Cinque dla Pulitzer Center/National Geographic

Uwaga – na ekspozycji World Press Photo niektóre fotografie są drastyczne, mogą wzbudzać lęk oraz poczucie niepokoju. Wejście na wystawę na własną odpowiedzialność, dzieci – pod opieką dorosłych.

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni (tel. 12 644 02 66 w. 55, rezerwacja@nck.krakow.pl)

Wystawa otwarta codziennie w g. 11.00–19.00. Bilety - 20 / 15 zł.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<