Ale kosmos! Wydarzenia towarzyszące wystawie

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na jesienno-zimowy program wystawy ALE KOSMOS! Hafty i koronki Stowarzyszenia LUD-Art przy Muzeum Etnograficznym w Krakowie na jubileusz 30-lecia.

Jesienno-zimowy program wystawy „Ale kosmos! Hafty i koronki Stowarzyszenia LUD-Art. przy Muzeum Etnograficznym w Krakowie na jubileusz 30-lecia” to bliskie spotkania ze zbiorami MEK, warsztaty rękodzieła pod okiem mistrzyń i oprowadzania kuratorskie.

Daj się oszołomić bogactwu wzorów z nici i poznaj współczesne sposoby wykorzystania tradycyjnych technik. Może znajdziesz własny sposób na coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory?

SPOTKANIA
Raz w miesiącu, we wtorki, ekspertki z Muzeum Etnograficznego w Krakowie zaproszą do wspólnego przyglądania się zabytkowym obiektom związanym z wybranymi wątkami wystawy „Ale kosmos!”.

Program spotkań:
26 września, 18.00 -  Ale kosmos – haft ukraiński! | spotkanie z Oleną Kozakewycz
wstęp wolny
Ratusz, pl. Wolnica 1
Pasy, romby, rozety, gwiazdki, gałązki, kwiaty, krzyż, „na gładko”, „nyzynka”… W kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie znajduje się wiele haftów ukraińskich – z Pokucia, Huculszczyzny, Bojkowszczyzny, Podola, Polesia. Są wśród nich przykłady wzorów bardzo dawnych, niemal zapomnianych. Wszystkie zachwycają artystyczną inwencją i starannością wykonania. Spotkanie z Oleną Kozakiewycz, ekspertką w dziedzinie strojów ukraińskich z MEK, będzie okazją do rozmowy o tradycyjnych motywach zdobniczych i technikach ich wykonania oraz do przyjrzenia się z bliska ornamentom na koszulach i wzornikach ze zbiorów Muzeum.  

17 października, 18.00 - Ale kosmos – strój męski! | spotkanie z Anną Grochal
wstęp wolny
Ratusz, pl. Wolnica 1

21 listopada, 18.00 - Ale kosmos – koronka! | Spotkanie z Katarzyną Lebowską-Mazurek
wstęp wolny
Ratusz, pl. Wolnica 1

12 grudnia, 18.00 - Ale kosmos – wzór! | spotkanie z Dorotą Majkowską-Szajer i Katarzyną Piszczkiewicz
wstęp wolny
Ratusz, pl. Wolnica 1

WARSZTATY
Muzeum Etnograficzne zaprasza do zdobywamy i doskonalenia rękodzielniczych  umiejętności z mistrzyniami haftu i koronki ze Stowarzyszenia LUD-Art. Uczestnicy sięgną po igłę i nici, by własnoręcznie tworzyć rzeczy piękne. I absolutnie unikatowe.
Program kursów i zapisy na stronie internetowej muzeum.

OPROWADZANIA KURATORSKIE

Muzeum Etnograficzne zaprasza również na oprowadzania kuratorskie po wystawie „Ale kosmos!”.  Wstęp w cenie biletu na wystawę.

Harmonogram oprowadzań:

  • 28 września, 17.00 z tłumaczeniem na PJM
  • 4 października, 17.00 z audiodeskrypcją na żywo
  • 15 października, 12.00
  • 19 listopada, 12.00
  • 10 grudnia, 12.00

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<