Paragwaj. Reportaże z peryferii

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 29 września 2023, 18:00

Na rozpoczęcie nowego sezonu spotkań Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności oranizatorzy proponują kierunek Paragwaj.
Przewodnikiem po tym najmniej znanym, ale za to bardzo pasjonującym kraju Ameryki Łacińskiej będzie Wojciech Ganczarek.
Mogłoby się wydawać, że nie ma kraju mniej związanego z dynamicznymi zmianami we współczesnym świecie niż Paragwaj. Tymczasem za każdym razem, gdy kupujemy przecenione mięso w supermarkecie, nasz obiad współfinansują Paragwajczycy i środowisko naturalne, które ich otacza. Pod rękę z książką ,,Sprzedani. Reportaże z peryferii”, uczestnicy pierwszego w tym sezonie spotkania Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności wybiorą się w podróż tematyczną powiązaną ze skutkami globalizacji. Gruntowe drogi z czerwonej ziemi poprowadzą ich przez Paragwaj.
Wojciech Ganczarek, urodzony w 1988, absolwent matematyki stosowanej i fizyki teoretycznej, w latach 2013 – 2023 w niekończącej się trasie rowerowej po Ameryce Łacińskiej. Autor relacji, reportaży i esejów prasowych, a także książek: „Upały, mango i ropa naftowa” (2017), „Zabrali mi kraj. Rozmowy z Wenezuelczykami na emigracji” (2020) i „Sprzedani. Reportaże z peryferii” (Nagroda Magellana za najlepszą książkę reportażową 2022). Twórca pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Soy paraguayo” (2019) i kilku krótszych form dokumentalnych, obecnie w trakcie postprodukcji cyklu „Synowie tej ziemi. Rozmowy z ludnością rdzenną Argentyny”. Regularnie gości w ogólnopolskich mediach jako ekspert w tematyce Ameryki Łacińskiej (Radio357, Radio Nowy Świat, programy 2, 3 i 4 Polskiego Radia i inne).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<