Kopernikański Dzień Otwarty

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 29 września 2023, 12:00

Opera Krakowska zaprasza na spotkanie z najwybitniejszym i najsłynniejszym polskim uczonym, czyli samym Mikołajem Kopernikiem

550 lat od urodzin astronoma Opera Krakowska oraz zaproszeni twórcy i realizatorzy przywrócili jego historię polskiej popkulturze, przekładając ją na język musicalu. To wyjątkowe wydarzenie jest dostępne dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych: seniorów, młodzież i rodziny z dziećmi – fascynująca podróż przez historię i ideę naukową oraz twórczą Mikołaja Kopernika.
W ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2023 będziemy mogli obejrzeć fragment próby generalnej i zobaczyć, jak wyglądają ostatnie przedpremierowe szlify musicalu. Czeka nas także spotkanie z artystami i twórcami musicalu Kopernik.
Podczas wydarzenia będziecie mogli zwiedzimy aż trzy wystawy: Co napisał Kopernik?, Mikołaj Kopernik 1473-1543 i „Kopernik by tego nie zobaczył.
Ponadto będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć trzy unikalne starodruki z XV wieku ze zbiorów Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Warmińskiej “Hosianum”. Zaplanowane są także prelekcje, które wygłoszą Michał Juszczakiewicz - reżyser, scenarzysta, twórca filmów dokumentalnych o życiu Mikołaja Kopernika, w tym o odkryciu jego grobu, oraz ks. dr Tomasz Garwoliński (Wokół myśli Kopernika).
W operowym foyer czekać będą dodatkowe atrakcje, a każdy uczestnik otrzyma zniżkę na zakup biletu na musical Kopernik!

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<