Mikrofeminizacje: Saint Omer

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 20 września 2023, 19:30

Krakowski Oddział Centrum Praw Kobiet i Kino Mikro zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Mikrofeminizacje. Po seansie zapraszamy na spotkanie połączone z dyskusją. We wrześniu obejrzymy

„Saint Omer”, czyli zdobywcę Srebrnego Lwa oraz Lwa Jutra (nagroda dla debiutantów) na Festiwalu w Wenecji.

Po seansie zapraszamy na dyskusję, w której udział wezmą:

  • Aleksandra Bezłada-Drabik - aplikantka adwokacka w Krakowskiej Izbie Adwokackiej, na co dzień współpracuje z Fundacją Centrum Praw Kobiet Oddział w Krakowie.
  • Klaudia Mieńkowska - psycholożka, absolwentka Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • Dyskusję moderuje Natalia Kućma z Centrum Praw Kobiet.

O filmie:

Francuski kandydat do Oscara i zdobywca Wielkiej Nagrody Jury na festiwalu w Wenecji. Wstrząsający, prowokacyjny dramat sądowy, w którym na ławie oskarżonych zasiada młoda imigrantka posądzona o zamordowanie swojej 15-miesięcznej córeczki. Sprawa wydaje się być przesądzona: dziewczyna przyznaje się do winy. Jednak jej szokująca spowiedź przed przysięgłymi nie tylko komplikuje proces, ale i uniemożliwia łatwe ferowanie wyroków. Alice Diop scenariusz tej historii oparła na faktach, ale jej film staje się manifestem skierowanym przeciwko oskarżaniu – matek i kobiet, szczególnie tych „obcych”, o innym kolorze skóry. Saint Omer niepostrzeżenie konfrontuje nas z naszymi własnymi uprzedzeniami, sprawia, że odkrywamy w sobie ławników, adwokatów, sędziów. Ale ta opowieść sięga jeszcze głębiej: ku kolektywnym wyrwom w sercach i pamięci; ku córkom dziedziczącym traumy matek. Bo wykluczenie i pogarda też bywają narzędziem zbrodni.

 

 

 

Udostępnij

Więcej

  • 25 zł

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<