Spółdzielczość jako generator energii społecznej

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 • środa, 4 października 2023, 12:00
Spółdzielczość to nie tylko model biznesowy czy forma organizacji społecznej - to idea oparta na równości, solidarności i zrównoważonym rozwoju.Współpraca, partycypacja i budowanie lokalnej odporności nie są możliwe bez wykorzystania energii społecznej. Ta energia napędza nasze społeczności, inspiruje do działania, a także przyczynia się do rozwoju innowacyjnych projektów, które zmieniają nasze społeczeństwa na lepsze.
 
Na spotkaniu otwierającym przyjrzymy się temu, jak spółdzielczość może być źródłem tej energii społecznej i jakie korzyści przynosi naszym społecznościom. Będziemy rozmawiać o działaniach odbywających się na polu kultury, miejskim rolnictwie, współpracy międzysektorowej, jak i o budowaniu społeczności energetycznych. W trakcie warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób wdrażać w praktyce ideę współpracy w oparciu o lokalne zasoby. Na jakieś zasobach pracujemy? Co jest dla nas podstawą do podejmowania współdziałania z innymi osobami i grupami? W jaki sposób budujemy strategie działania? Oraz na ile na nasze praktyki mogą zostać przeszczepione do innych organizacji i projektów. Będziemy również rozmawiać o tym, jak materialność przestrzeni sprzyja tworzeniu się różnych działań - na ile różne formy miejskich „zgęstnień” lub protopii, stają się zaczynami do nowych działań.
 
Szczegółowy plan spotkania:
 
 • 11:30-12:00 rejestracja, kawa
 • 12:00 - 13:30 Debata otwierająca: „Spółdzielczość jako generator energii społecznej” (możliwość uczestnictwa online, formularz na dole)
  Goście i gościnie: Joanna Erbel (CoopTech Hub), Małgorzata Szydłowska (Dom Utopii), Anna Gulińska (Spółdzielnia Ogniwo), Bartłomiej Kupiec (Stowarzyszenie “Z energią o prawie”)
  prowadzenie: Zofia Sobczak (CoopTech Hub).
 • 13:30-14:15 Lunch
 • 14:15 - 16:00 Dyskusja warsztatowa: „Pomiędzy praktyką a teorią. Działanie w oparciu o lokalne zasoby”
  Goście i gościnie: Rafał Matyja (UEK), Ewa Całus (Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji Klimatycznej.), Rafał Krenz (CoopTech Hub), Kuba Kulesza (Grupa Robocza)
  prowadzenie: Joanna Erbel
Rejestracja na debatę na żywo: https://forms.gle/ABcFxXhhE98UAfWj6
Zapisy na warsztaty - mail do zofia.sobczak@hub.coop
Spotkanie częściowo finansowane z grantu Open Society Foundation.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<