Sinfonietka w podróży

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 9 października 2023, 11:00

Po powrocie z wakacji Sinfonietta Cracovia zaprasza do podtrzymania atmosfery letnich przygód oraz do muzycznej podróży po krajach Europy. Razem z muzykami orkiestry odwiedzimy odległe zakątki kontynentu i posłuchamy różnorodnych stylów: od gorących rytmów z opery Carmen, przez skandynawskie brzmienia z suity Edvarda Griega, aż po tchnienie Wschodu, które przywoła muzyka Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Ideą koncertu Sinfonietka w podróży jest ukazanie najmłodszym melomanom muzyki jako okna na świat i zachęty do poznawania innych kultur. Zabrzmią najbardziej charakterystyczne i rozpoznawalne utwory (m.in. Kankan Offenbacha). Koncertowi Sinfonietty Cracovii pod batutą dyrektorki artystycznej i I dyrygentki Katarzyny Tomali-Jedynak będzie towarzyszyć opowieść dziennikarki Urszuli Urzędowskiej, a przewodnikiem po świecie muzycznych stylów pobudzającym dziecięcą uważność będzie tajemnicza postać przewodnika: Konduktor Karol!

Antonín Dvořák Humoreska
Peter Warlock Six Italian Dances
Johan Svendsen Dwie szwedzkie melodie ludowe
Wolfgang Amadeus Mozart Rondo Alla Turca
Hubert Parry An English Suite (cz.5)

Georges Bizet Les dragons d’Alcala z opery Carmen
Edvard Grieg Taniec Anitry z suity Peer Gynt
Jacques Offenbach Kankan
Witold Lutosławski Pięć melodii ludowych (wybór)

Urszula Urzędowska słowo o muzyce
Konduktor Karol przewodnik
Sinfonietta Cracovia

Katarzyna Tomala-Jedynak dyrygent

Sinfonietka to cykl spotkań z muzyką dla najmłodszych słuchaczy. Każde spotkanie rozwija dziecięcą pasję do muzyki oraz utrwala wzorce uczestniczenia w kulturze oraz jej współtworzenia. Jego odsłony łączą formułę koncertu z zabawami rozwijającymi słuch i muzyczną wrażliwość. Orkiestra współpracuje z krakowskimi zespołami tworzonymi przez młodych artystów oraz organizacjami charytatywnymi. Występy odbywają się w niezwykłych miejscach, od plenerów, przez domy kultury i szkoły aż po piękne sale koncertowe.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<