Kocia Szajka w Cafe NOWA Księgarnia

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 28 września 2023, 17:00

Kocia Szajka szaleje na dobre! Ju nie tylko u Kornela w Cieszynie, czy na starówce w Toruniu, ale także w Nowej Hucie! Cafe Nowa Księgarnia zaprasza na spotkanie autorskie z Agatą Romaniuk oraz premierę nowej części przygód szalonych kotów: „Kocia Szajka i gondola przemytników”.

Tego dnia nie tylko kupicie książkę ze specjalnym rabatem ale także napijecie się kotoccino - przysmaku Kociej Szajki, a kto wie, co jeszcze wykombinują!

O KSIĄŻCE:

Tej jesieni miłość unosi się w powietrzu... Korzystając z romantycznej aury, Kocia Szajka pakuje walizki i rusza do Wenecji, włoskiego miasta poprzecinanego kanałami. W planach są karnawałowe zabawy i popijanie kotoccino. Tymczasem Wenecja wita koty poważną sprawą kryminalną. Z palazzo Del Monte, ktoś wykrada drogocenne księgi i przemyca je za miasto. Koci detektywi podejmują śledztwo. Czy w sprawę zamieszana jest mafia czarnych myszy? Kim jest Rato Rossini? I co oznacza pusty rękaw karnawałowego płaszcza? Do jasnej myszery, włoska draka rozkręca się na dobre!

O AUTORCE:

AGATA ROMANIUK

Pisarka, reporterka, socjolożka. Kocistka rozkochana w przygodach i małych miasteczkach. Jako Pani Wieczorynka opowiada w internecie improwizowane bajki na życzenie dzieci. Autorka serii powieści detektywistycznych "Kocia Szajka”, serii dla przedszkolaków „Precelek” oraz książki „Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę” Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. Stypendystka programu rezydencyjnego Fundacji Pismo. W 2017 zainicjowała projekt badawczo-reporterski Światła Małego Miasta, który opisywał życie Polaków w najmniejszych miasteczkach. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Jest także autorką książki „Zapalniki zmian. Jak projektować zachowania?”. W 2022 roku ukazała się jej powieść „Proste równoległe” oraz zbiór reporterski „Krótko i szczęśliwie”. Publikuje teksty w Dużym Formacie, Przekroju, Piśmie, magazynie Non/Fiction i Reportagen.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<