FRH prezentuje: Zachwyt, Metro, Ostrożnie

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 • piątek, 22 września 2023, 20:00

Zachwyt to oświęcimski zespół balansujący pomiędzy post punkowym chłodem a shoegaze'owym ciepłem. Pierwsze kawałki projektu powstały pod koniec lata 2021 roku, a debiutancka EPka ujrzała światło dzienne 26 stycznia 2022 roku. Całość została nagrana na ledwo działającym laptopie dzięki łączeniu analogowego sprzętu z cyfrową produkcja, Sama muzyka idealnie komponuje się z oprawa wizualną powstalą przy pomocy przeterminowanej kliszy Po pierwszym sukcesie i entuzjastycznym odbiorze mini albumu, solowy projekt stopniowo przekształcił się w czteroosobowy zespół, który po licznych, bardzo dobrze odbieranych koncertach, pracuje nad nowym materiałem.

Skład:

 • Miłosz Boiński - gitara elektryczna, wokal
 • Bartłomiej Palewicz - perkusja
 • Kuba Palewicz - gitara elektryczna
 • Marcin Boiński - gitara basowa

Metro
Mało zespołów w Polsce tak szybko wdarło się na lokalną scenę muzyczną jak Metro. Założony w 2021 roku kwartet Olek-Mateusz-Mikołaj-Piotrek (odpowiednio wokal/gitara, bas, gitara i perkusja) swoim połączeniem shoegaze'u, post-punku i indie rocka dodało świeżości w rodzimej muzyce niezależnej, choć paradoksalnie nie wymyślili koła na nowo. To doświadczenie chłopaków, którzy wcześniej grali w różnych kapelach (reprezentując tak skrajne gatunki jak black metal, punk czy shoegaze) sprawiło, że Metro się przyjęło. I przyjmuje się nadal: wydana w połowie 2022 roku "Stella" została ciepło przyjęta zarówno przez podziemną grupę fanów muzyki, jak i bardziej komercyjną publikę. EPka utrzymana w klimatach post-punku i shoegaze'u, z wyraźnymi inspiracjami zespołami w stylu Interpol, Whirr albo Dinosaur Jr., jest dowodem tego, jak wiele pomysłów mają w głowach chłopaki z Metra. Ich kolejne wydawnictwo (które ma wyjść na przełomie czerwca i lipca) będzie bardziej brudne, eksperymentalne, zimne i - co najważniejsze - intrygujące. Wszystkie zagrane do tej pory przez Metro live'y przyciągnęły masę ludzi w różnych miastach kraju i przy różnych okazjach, między innymi pożegnali legendarny klub Pogłos jednym z ostatnich koncertów na czarnej sali.

Skład:

 • Olek Zajdel
 • Mikołaj Ilinicki
 • Mateusz Kwietniewski
 • Piotrek Biczel

Ostrożnie to klasyczne rockowe trio w składzie:

 • Kuba Palewicz - gitara/wokal
 • Tomasz Latko - bas
 • Bartłomiej Palewicz - perkusja

Zespół lubi popadać w skrajności - łączy surowe brzmienie z alternatywnymi koncepcjami. Muzyka Ostrożnie wędruje pomiędzy psychodeliczną melancholią a agresywną ekspresją. Teksty, śpiewane w języku polskim, często stanowią ironiczny komentarz współczesnej rzeczywistości.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<