Magiczny Kazimierz – spotkanie autorskie z Lesławem Wabikiem w Dworku Białoprądnickim

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 30 września 2023, 18:00

Lesław Wabik to fotograf, kolekcjoner, poligraf. Jego album „Magiczny Kazimierz” podsumowuje sześć lat pracy fotografa na ulicach krakowskiego Kazimierza. 120 czarno białych zdjęć dokumentuje znikającą architekturę i uroki przemijającego świata tej dzielnicy. W czasie spotkania opowie o pracy fotografa i tworzeniu książkowego zbioru zdjęć.

Ze wstępu do albumu: 

Współczesny wizerunek Kazimierza w pracach Lesława Wabika tworzy osobliwa architektura kamienic, z głębią frontu, z bogactwem sklepień parterów, z renesansowymi kolumnami międzyokiennymi i ozdobną kamieniarką. To także urokliwe dziedzińce, podwórka z gankami oraz klatki schodowe, których za moment już nie będzie. Odchodzą w niebyt z tamtym światem. Ileż nostalgii w tym albumie, ile zamyślenia, tajemnicy i lokalnego klimatu. Obrazy tworzone przez autora estetyką nawiązują wprost do portretów Kazimierza tworzonych przez XIX-wiecznych krakowskich fotografików.

Janusz Lenczowski

Podczas spotkania będzie można nabyć album z autografem autora. Zapraszamy!

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<