VI Festiwal Wody – woda nas kręci!

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 23 września 2023, 10:00-16:00

Ekologia jest Wam bliska? Dawanie „drugiego życia zużytym rzeczom” to coś, co jest dla Was ważne? Chcecie dowiedzieć się jak ograniczyć swój ślad wodny? A może po prostu lubicie działać twórczo i kreatywnie? Jeśli tak, to koniecznie przyjdźcie na VI Festiwal wody organizowany przez Wodociągi Miasta Krakowa. W  sobotę, 23 września Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany zamieni się w prawdziwy ekologiczny warsztat, pełny fantastycznej zabawy!

Od godziny 10:00 do 16:00 przy ul. Księcia Józefa 299, na dzieci i rodziców czekać będzie wiele ciekawych doświadczeń, zadań i niespodzianek, a przede wszystkim wspaniała atmosfera.

A co w programie? Pracownia eko zabawek, tworzenie domków dla owadów, recyklingowy plac zabaw, wymiana roślin i ubrań, a także prelekcja „W Krakowie pijemy kranowiankę”. Oczywiście nie zabraknie też dobrej wody prosto z kranu, pysznych lemoniad na kranówce oraz smakołyków na słono i słodko.

Będzie też okazja, żeby zwiedzić ponad 120-letni Zakład Uzdatniania Wody Bielany. Oprowadzanie po zabytkowych budynkach odbędzie się w godzinach: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00.

Możecie również podarować Kroplę Dobra dla „Team Kraków dla Ukrainy” przynosząc na Festiwal pluszaki. Maskotki powinny być w dobrym stanie i wyprane.

Jak dojechać na VI Festiwal wody? Najlepiej specjalnym autobusem komunikacji miejskiej, kursującym z przystanku autobusowego Cracovia Stadion przy ul. Kałuży do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Pierwszy kurs o  10:00, kolejne co godzinę, a ostatni o 15:00. W drogę powrotną będzie można wyruszyć od godziny 11:30, co godzinę. Ostatni kurs o 16:10.

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<