Jarek Śmietana Unforgettable w Klubie Pod Jaszczurami

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 21 września 2023, 19:30

W tym roku taki koncert nie mógł się nie odbyć. Mija dokładnie 10 lat od śmierci Jarka Śmietany - muzyka kompletnego. Jak mówił o nim Tomasz Stańko, był muzykiem osłuchanym, inteligentnym i „jazzy”. Jego gitara brzmiała magicznie, a ponad 200 kompozycji potrafiło wprawić w zachwyt. Z wieloma motywami naprawdę trudno było się rozstać.

Wrześniowy koncert projektu Jarek Śmietana Unforgettable będzie poświęcony temu wybitnie utalentowanemu i najpopularniejszemu polskiemu gitarzyście jazzowemu, który również był kompozytorem, aranżerem, band leaderem i pedagogiem. To hołd oddany przez muzyków, którzy przez lata wspólnie tworzyli i grali z Jarkiem Śmietaną.

Na scenie pojawią się:

  • perkusista Jarka i popularyzator jazzu - Adam Czerwiński,
  • basista (m.in.Ekstra Ball) i przyjaciel - Antoni Dębski,
  • gitarzysta Marek Napiórkowski,
  • saksofonista Piotr Baron,
  • na hammondzie zagra Kajetan Galas.

W ten jesienny wieczór, w centrum Krakowa będzie można usłyszeć wiele ponadczasowych i uwielbianych kompozycji Jarka Śmietany. Oprócz tego historię polskiego jazzu w pigułce przedstawią wokaliści z WU-HAE: Marcin Bzyk i Marcin Guzik, którzy wspólnie z Jarkiem Śmietaną nagrali utwór A Story of Polish Jazz, nominowany do nagrody Fryderyka.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<