Balet Cracovia Danza: Kopciuszek

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Kopciuszek, jedna z najsłynniejszych bajek baletowych, w repertuarze Baletu Cracovia Danza!

Ta słynna bajka, której autorem jest barokowy pisarz Charles Perrault, stała się inspiracją dla wielu kompozytorów różnych epok. Inscenizacja Cracovia Danza w choreografii Dariusza Brojka rozgrywa się do muzyki Gioacchino Rossiniego. Spektakl przenosi widzów w świat XIX-wiecznego baletu europejskiego. To historia którą wszyscy dobrze znamy, ale opowiedziana przez tancerzy w stylu demi-klasycznym z elementami tańca charakterystycznego. Nie brakuje tu też dużej dawki humoru, nieoczekiwanych zwrotów akcji i pięknych baśniowych kostiumów.

„Kopciuszek” albo jak się inaczej mówi „triumf dobroci”, to ponadczasowa historia o zwycięstwie dobra nad złem. Słynna opera komiczna Rossiniego z początku XIX wieku oraz późniejszy balet do muzyki Prokofiewa rozsławiły ten tytuł na całym świecie. Każde dziecko i każdy dorosły przynajmniej raz w życiu widział tę historię, a słynny pantofelek stał się dla wszystkich synonimem dobrego losu i szczęścia. Balet Cracovia Danza przybliża młodym widzom tę historię powracając do jego pierwowzoru, czyli bajki Charlesa Perrault – mówi Dariusz Brojek, choreograf. Po wielkim sukcesie Śpiącej królewny także w choreografii Dariusza Brojka, Kopciuszek Baletu Cracovia Danza, to kolejny spektakl z cyklu bajek Charlesa Perraulta.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

Obsada:
Kopciuszek: Nikoleta Giankaki
Książe: Georgij Andrejczenko
Macocha: Marta Yildiz
Ojciec: Maxim Berko
Zła siostra Gryzelda: Ewelina Keller
Zła siostra Anastazja: Anna Szczotka
Dobra wróżka/mieszczka: Małgorzata Nabrzeska
Dwórka/mieszczka: Anna Szklener
Mieszczanin, kuchcik, herold, mysz, dworzanin: Michał Kępka
Mieszczanin, kuchcik, nauczyciel tańca, mysz, dworzanin: Filip Świeczkowski

Udostępnij

Więcej

  • 60/50 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<