Kinga Rataj z zespołem Biel

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 1 października 2023, 19:00

Kinga Rataj – dla wielu znana i doceniana jako ambasadorka muzyki fado w Polsce powraca do polskiej piosenki, od której rozpoczęła swoja obecność na polskiej scenie muzycznej zdobywając Pierwszą Nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2006 roku. Ale powrót nie oznacza powielania czy kolejnej interpretacji. To własna muzyczna droga – koncert zatytułowany „Biel”, będący zapowiedzią Jej debiutanckiego albumu. Skomponowany i zaaranżowany specjalnie dla niej.

Koncert bardzo emocjonalny, świetlisty, niezwykle wyrafinowany, który niczym muzyczna alchemia, tworzy własną, unikalną i niepowtarzalną fuzję muzyki klasycznej, popu, jazzu i world music. Udowadnia, że tradycyjne podziały na gatunki są przestarzałe. Jest jak połączenie światła i mgły („Takiej Bieli ludzie nie widzieli, gdy na miasto spadła mgła...” – sł. Grzegorz Tomczak), unosi się nad różnymi stylami, aby stworzyć coś zupełnie nowego. Poruszające, pełne niepokoju utwory, które oddają wyjątkowość, emocjonalność oraz moc i piękno głosu. Wszystko to z udziałem fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, perkusji i basu, które balansują pomiędzy prostym, wręcz ascetycznym akompaniamentem a koncertowymi wirtuozowskimi partiami. I ta poruszająca melodia, która na długo pozostaje w pamięci. Teksty piosenek zbudowane są wokół człowieka, jego historii życia, pragnień, świadomości korzeni z których wyrasta. Koncert ten z pewnością trafi do zróżnicowanej publiczności, zarówno pod względem wieku, tradycji jak i upodobań muzycznych. Z pewnością przyciągnie miłośników dobrej muzyki.

Skład zespołu :
Kinga Rataj – głos
Marek Bazela – fortepian
Gertruda Szymańska – perkusja
Jakub Gucik – wiolonczela
Wojtek Barteczek – skrzypce
Max Kowalski – kontrabas

Bilety: 50 PLN (przedsprzedaż), 60 PLN (w dniu koncertu)
Bilety dostępne są w recepcji muzeum oraz online.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<