27. Last Night of the Proms in Cracow

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 23 września 2023, 19:00

Odbywające się od 1996 roku popularne krakowskie „Promsy” dawno już wpisały się na stałe do lokalnego kalendarza koncertowego. W nawiązaniu do brytyjskiej tradycji hucznie celebrowanych koncertów w londyńskiej Royal Albert Hall, także i Kraków chce bowiem żegnać lato rozśpiewaną muzyczną galą. To koncert inny niż wszystkie: łączy najwyższy poziom artystyczny ze spontanicznym zachowaniem publiczności, która chóralnie śpiewa pieśni z ostatnich utworów programu.

Gwiazdami tegorocznej edycji Last Night of the Proms in Cracow będą sopranistka Aleksandra Orłowska, baryton Szymon Komasa i skrzypek Maariusz Patyra. Tradycyjnym uzupełnieniem reperutaru (jego szczegóły wkrótce!) będą brytyjskie pieśni, takie jak Rule Britannia czy Jerusalem, a na zakończenie rozlegną się narodowe hymny Polski i Wielkiej Brytanii. Całość poprowadzi Piotr Sułkowski, dyrygujący Chórem i Orkiestrą Opery Krakowskiej.

Aleksandra Orłowska – sopran
Szymon Komasa – baryton
Mariusz Patyra – skrzypce
Orkiestra Opery Krakowskiej
Chór Opery Krakowskiej
Piotr Sułkowski – dyrygent

Szczegóły programu koncertu wkrótce na naszej stronie.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<