Spacer dźwiękowy po wystawie Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

MOCAK i Spółdzielnia Muzyczna zapraszają na trzy spacery dźwiękowe realizowane w przestrzeni wystawy Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska. Spacery będą mieć formę zwiedzania z przewodnikiem połączonego z muzyką improwizowaną na żywo. Ostatniemu spacerowi będzie towarzyszyć audiodeskrypcja.

Artyści II Grupy Krakowskiej tworzyli malarstwo, poezje, muzykę, performansy i łączyli te dziedziny sztuki, kreując niespotykany nigdzie indziej amalgamat. W przededniu finisażu wystawy Spółdzielnia Muzyczna wypełni przestrzeń ekspozycyjną muzyką, tworząc żywą instalację dźwiękową opartą na eksponowanych pracach, nie tylko tych będących partyturami graficznymi. W ten sposób powstanie przestrzeń wielozmysłowych doznań i interpretacji.

Spacer dźwiękowy: Małgorzata Mikulska – flety, Krzysztof Guńka – saksofony, Tomasz Sowa – klarnety, Barbara Mglej – skrzypce, Paulina Woś – skrzypce, Jakub Gucik – wiolonczela, elektronika.
Przewodniczka: Anna Skoczeń
Audiodeskrypcja: Regina Mynarska

Opłata za udział wynosi 20 zł od uczestnika. Bilety dostępne online od 1 września. Bilety można nabyć również w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Podczas warsztatów będzie wykonywana dokumentacja fotograficzna i filmowa.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Otwórz uszy! Otwórz oczy! – wspólnego projektu MOCAK-u i Spółdzielni Muzycznej, zainspirowanego artystami należącymi do II Grupy Krakowskiej. Każde zajęcia stanowią zachętę do twórczego i aktywnego poznawania współczesnej sztuki i muzyki.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<