Glenn Miller Orchestra

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 grudnia 2023, 19:00

Muzyka ma niezwykłą moc przenoszenia nas w inne czasy i miejsca! Już w grudniu 2023 roku światowa orkiestra BIG-bandowa The World Famous Glenn Miller Orchestra zagości ponownie w Polsce! Grupa zaprezentuje swoją nową trasą koncertową BEST OF. To będzie niezapomniane muzyczne przeżycie, które przeniesie widzów w czasy złotego okresu swingowej ery!

Glenn Miller Orchestra to zespół, który przez lata zachwycił miliony słuchaczy na całym świecie. Powstał pod wodzą kompozytora i aranżera, Glenna Millera. Do dzisiaj orkiestra kontynuuje jego dziedzictwo, zachowując autentyczność i energię na scenie.

Nowa trasa BEST OF zabierze widzów w muzyczną podróż po największych przebojach Glenna Millera i jego orkiestry. To gwarancja niezapomnianych chwil przy tak znanych utworach jak: "Moonlight Serenade", "Ain’t We Got Fun", "Somewhere over the Rainbow", "A String of Pearls", "Little Brown Jug", "At Last", "You Made Me Love You", "I’ve Got the World on a String", "Sing Sing Sing", "American Patrol", "In the Mood", "We’ll Meet Again", "Chattanooga Choo Choo" czy "Pennsylvania 6-5000". To okazja, aby na własne uszy usłyszeć te kompozycje w wykonaniu jednej z najlepszych orkiestr na świecie.

Członkowie orkiestry włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie tej nowej trasy. Zarówno muzycy, jak i wokaliści doskonale oddadzą charakterystyczny styl i brzmienie Glenna Millera, sprawiając, że widzowie poczują się jakby cofnęli się w czasie, wprost na koncert orkiestry z początku lat '30 czy '40 ubiegłego wieku. „Każdy muzyk czy kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiast będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach.” - Te słowa założyciela orkiestry, Glenna Millera, stały się ogromną inspiracją dla Wila Saldena. To właśnie on został mianowany głównym dyrygentem orkiestry prawie 40 lat temu - za swoją długoletnią pracę i zaangażowanie. Jako perfekcjonista, zawsze oczekiwał tej samej postawy od każdego członka zespołu. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że zdobył najcenniejszą nagrodę - podziw i zachwyt publiczności.

Wizytówką muzycznego świata orkiestry są niewątpliwie wszystkie sentymentalne ballady, takie jak "Moonlight Serenade", które grupa wykonuje identycznie jak sam Glenn Miller zapisał przed laty. Historia grupy sięga już 90 lat, podczas których koncertowali na całym świecie, budząc zachwyt artystycznego świata. Glenn Miller Orchestra występowała w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach.

W grudniu 2023 r., nowa trasa BEST OF zawita aż do 10 polskich miast, wykonując koncerty dla fanów muzyki z całego kraju. Bez względu na to, czy ktoś jest wieloletnim miłośnikiem Glenna Millera, czy dopiero zaczyna odkrywać jego niezwykłe brzmienie, ten koncert z pewnością dostarczy każdemu słuchaczowi ogromnej radości oraz wielu emocji. 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<