The Great Gatsby Ballet

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 9 listopada 2023, 19:00

Połączenie klasycznej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda i choreografii Dwight Rhoden to prawdziwa gratka dla miłośników baletu. Balet został stworzony przez silny międzynarodowy zespół, więc każdy szczegół jest czystą rozkoszą.

Historia spektaklu rozpoczęła się w 2014 roku na scenie Pałacu Ukraińskiego w Kijowie. Od tego czasu The Great Gatsby Ballet był prezentowany w Berlinie, Frankfurcie, Hamburgu, Genewie, Paryżu, Madrycie, Tel Awiwie i innych miastach. Produkcja została wysoko oceniona przez ponad 100 tysięcy widzów na całym świecie. Wszystko to jest wynikiem ogromnej pracy zespołu, łączącego największe talenty z całego świata.

Wśród twórców The Great Gatsby Ballet znajduje się wiele znanych nazwisk. Dwight Rhoden jest jednym z najbardziej rozchwytywanych choreografów naszych czasów, według New York Times, i założycielem renomowanego zespołu baletowego Complexions Contemporary Ballet. Denis Matvienko, dyrektor artystyczny i solista produkcji, jest jedynym na świecie czterokrotnym zdobywcą Grand Prix na międzynarodowych konkursach i gościnnym solistą w Teatro alla Scala w Mediolanie, Opéra Garnier w Paryżu, Nowym Teatru Narodowym w Tokio i Amerykańskim Teatru Baletowym.

Producent Konstantin Meladze stworzył piękny akompaniament muzyczny. W The Great Gatsby Ballet występują soliści z najlepszych teatrów operowych na świecie. Tancerze wychodzą na scenę w kostiumach słynnej ukraińskiej marki FROLOV, która stworzyła między innymi sukienkę Beyonce na jej recital. Przezroczyste tkaniny, kamienie i ręczne hafty zostały wykorzystane do podkreślenia wdzięku postaci w The Great Gatsby Ballet.


Spektakl w jak największym stopniu oddaje atmosferę Ameryki lat 20, opisaną w powieści Fitzgeralda: okres Art Deco i wyrafinowanych przyjęć z rzekami szampana. Jeśli więc zawsze chciałeś rzucić okiem na burzliwe lata dwudzieste, The Great Gatsby Ballet jest idealnym rozwiązaniem.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: RockFor Concert Agency
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<