Ukrainian Classical Ballet: Giselle

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 12 marca 2024, 19:00

Giselle to ujmujący balet romantyczny, który zachwyca publiczność delikatną i wzruszającą historią. Wciąż pozostaje jednym z najbardziej uwielbianych i wykonywanych na całym świecie, przyciąga publiczność piękną i pełną emocji interpretacją miłości i nadprzyrodzoności. Znany jest także ze wspaniałych tańców i technicznej wirtuozerii, której wymaga od wykonawców – tym razem będą nimi artyści Ukrainian Classical Ballet.

W pierwszym akcie dzieła poznajemy młodą i naiwną wiejską dziewczynę Giselle, która zakochuje się w młodym, przystojnym i szlachetnym Albercie. Nieświadoma, że Albert jest w rzeczywistości księciem z dworu, Giselle oddaje mu swoje serce bez reszty. Jednak jej marzenia o wspólnej przyszłości zostają zniszczone, gdy prawda o tożsamości Alberta wychodzi na jaw. Dziewczyna popełnia samobójstwo. W drugim akcie, już po śmierci Giselle, wchodzimy w krainę duchów zmarłych dziewcząt znanych jako wilidy. Giselle staje się jedną z nich. Wilidy to tajemnicze istoty, które nocą wędrują po cmentarzach, szukając mężczyzn, aby ukarać ich za zdradę. Giselle mimo swojego smutku wykazuje dobre serce i miłosierdzie, kiedy Albert odwiedza jej grób. Pomaga mu uniknąć kary, której chcą go poddać wilidy, wyrażając prawdziwą miłość i przebaczenie.

Tę romantyczną historię, sztandarowe dzieło francuskiego baletu romantycznego z muzyką Adolphe’a Charles’a Adama, wzbogacą wspaniałe kostiumy, niezapomniana muzyka i emocjonujące tańce.

Ukrainian Classical Ballet został założony w 2017 roku w Kijowie. Jego misją jest prezentacja najlepszych ukraińskich tancerzy na scenach świata oraz kontynuacja tradycji najwyższego poziomu sztuki tańca baletowego. Zespół realizował dotąd ponad 700 przedstawień baletowych w 20 krajach świata!

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<