Teatr ITAN: Wesele po krakowsku

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wesele po krakowsku to widowisko pełne nawiązań do Wesel” Stanisława Wyspiańskiego. Posłuży ono za punkt wyjścia do odpowiedzi na pytanie: jak Wesele rozumieją krakowianie w 2023 roku? Podczas wieczoru usłyszymy utwory tak silnie związane ze stolicą Małopolski, jak „Zakochani w Krakowie”, „Najsmutniej jest, gdy mży mżawka”, „To gra szmelcpaka”, „Jestem sobie krakowianka”, „Obrazek przedświąteczny” czy „Zegar północ już uderzył”. Spektakl jest nie tylko nostalgiczną podróżą po grodzie Kraka, lecz także parodią pewnego telewizyjnego programu rozrywkowego o matrymonialnych perypetiach. Tym samym Wesele po krakowsku, łącząc to, co dawne, z kontekstami współczesności pozostanie opowieścią o miłości i zabawie.

Reżyseria: Artur Dziurman
Akompaniament: Monika Błaszczyk-Bylica
Występują: Janusz Ptak, Iwona Chamielec, Maria Przecherska-Trębacz, Joanna Bohosiewicz, Janusz Bąk, Irena Budzyń, Mieczysław Baczyński, Maria Słowiak, Krzysztof Bartosz, Renata Szczepaniak-Pajor, Małgorzata Walkosz, Elżbieta Sielawa, Kazimierz Balcer, Stanisław Zając, Maria Górecka, Gabriela Poniedziałek, Barbara Cekiera, Monika Inglot, Mieczysława Kołton, Zofia Obidowicz, Maria Siedlecka, Janina Sitarz, Helena Suchan, Alicja Czarnuszka, Magdalena Sokołowska-Gawrońska

Czas trwania: ok. 60 minut   

Spektakl 26 września z audiodeskrypcją

Teatr ITAN działający przy fundacji o tej samej nazwie kontynuuje dorobek Stowarzyszenia Scena Moliere w Krakowie. W każdym ze spektakli konsekwentnie przełamuje granice twórczości amatorskiej i możliwości osób niepełnosprawnych wzrokowo, doprowadzając do integracji profesjonalistów, amatorów, seniorów i młodzieży w niezwykłym miejscu spotkania, jakim jest teatr.
Artur Dziurman i grupa Scena Moliere prowadzą instytucję absolutnie wyjątkową – jedyny w Polsce profesjonalny teatr niewidomych. Jak dotąd stworzyli sześć multimedialnych spektakli z powodzeniem granych w całej Polsce, w które zaangażowanych jest ponad stu niewidomych i niedowidzących artystów.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<