Non-fiction. Festiwal reportażu 2023

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 26 sierpnia 2023 - niedziela, 27 sierpnia 2023

Tematem 8. edycji festiwalu jest NADZIEJA, która w 2023 roku ma dla organizatorów kolor żółty (zielony odpadł w przebiegach, ale była silna frakcja zwolenników czerni).

Władysław Tatarkiewicz 75 lat temu pisał, że „posiadanie znaczy mniej niż nadzieja”. Cytat wiekowy, ale problem kluczowy – czy możemy w ogóle żyć nadzieją na odwrócenie destrukcyjnych zmian, które zgotowały nam klasy posiadające? Czy jesteśmy w stanie skutecznie walczyć o powstrzymanie katastrofy klimatycznej, wodę, prawa wykluczonych, prawa zwierząt, etyczne i efektywne rolnictwo, nieumieranie na drogach, transport publiczny i własną tożsamość? I czy to reportaż może się do przyczynić do zmian, które dają nadzieję na lepszą przyszłość?

Wzorem lat ubiegłych, wszystkie spotkania będą tłumaczone na polski język migowy, a na facebookowym profilu festiwalu dostępna będzie transmisja wszystkich spotkań na żywo. Na spotkania stacjonarne będą obowiązywały wejściówki, ale uczestnicy sami będą mogli wybrać, ile i czy w ogóle chcą za nie zapłacić. Dostępne będą bilety w kwotach: 0, 5, 10 i 20 zł.

Od organizatorów: ƒ„szykujemy też lekką zmianę formuły, rezerwujcie ostatni weekend sierpnia. Budżet i tak się nie domyka, a chcemy pozostać możliwie najbardziej dostępni (tłumaczenie na polski język migowy, transmisje wszystkich spotkań dostępne za darmo). Zgodnie z naszą polityką nie zamierzamy organizować zbiórek, bo wierzymy, że wydarzenia takie jak nasze stanowią mierzalną i niemierzalną wartość da mieszkańców oraz miasta i powinny być finansowane ze środków gminy. Pewnie wzorem lat ubiegłych (acz też niechętnie) wprowadzimy bilety na spotkania. Sami wybierzecie kwotę, jaką chcecie zapłacić”.

Program:https://nonfiction.pl/program2023/

 

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<