80. Tour de Pologne

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 4 sierpnia 2023

Wielki finał Tour de Pologne UCI World Tour ponownie odbędzie się w Krakowie, gdzie poznamy zwycięzcę 80. edycji imprezy. W ramach ostatniego, 7. etapu wyścigu peleton przejedzie prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa. 4 sierpnia o godz. 14.30 w Zabrzu nastąpi start honorowy, skąd kolarze wyruszą w stronę stolicy Małopolski. Wjazd do Krakowa nastąpi około godz. 17.50, od strony Kryspinowa – ulicami: Olszanicką, Chełmską, Junacką, Królowej Jadwigi. Na koniec kolarze pokonają trzy pięciokilometrowe rundy (al. Focha, al. Mickiewicza, ul. Reymonta, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha). Finisz będzie miał miejsce na al. Focha przy Błoniach. Zakończenie etapu przewidziane jest około godz. 18.45. Także przy Błoniach nastąpi dekoracja najlepszych na trasie 80. TdP.

Od 2008 do 2016 r. Kraków był gospodarzem ostatniego etapu i zakończenia Tour de Pologne. W 2014 r. na Rynku Głównym przeżywaliśmy wyjątkowe emocje – zwycięzcą 71. edycji imprezy został wychowanek WLKS Krakus Swoszowice Rafał Majka. W 2017 r. w stolicy Małopolski etapem Kraków – Kraków rozpoczął się 74. Tour de Pologne. Podobnie było w 2018 i w 2019 roku. W latach 2020-2022 wyścig znów kończył się w Krakowie. Tak też będzie i w tym roku.

Udział w 80. Tour de Pologne UCI World Tour zapowiadają m.in. wspomniany Rafał Majka czy zwycięzca z 2021 roku João Almeida, który w maju stał na podium Giro d’Italia.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<