XII Międzynarodowe Dni Kultury Romskiej

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Jadą wozy kolorowe taborami... Najbliższy przystanek: Kraków! 1 i 2 lipca na Łąkach Nowohuckich rozłożą się XII Międzynarodowe Dni Kultury Romskiej. Zwiedzimy dawne obozowisko romskie, obejrzymy muzealne wozy, eksponaty etnograficzne, wystawę malarstwa i fotografii. Na scenie plenerowej tradycyjne tańce zaprezentują artyści ze Słowacji, Węgier, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Polski i Francji.

Poprzednie edycje festiwalu udowodniły potrzebę wielkiej romskiej imprezy cyklicznej w Krakowie, prezentującej prawdziwą romską kulturę muzyczną i folklor. Głównym celem projektu jest przybliżenie bogactwa tradycji Romów, ukazanie odmienności i różnorodności kultury romskiej (w tym kultury muzycznej), upowszechnianie, popularyzacja i promocja wiedzy o kulturze i tradycji Romów poprzez zintegrowaną prezentację elementów folkloru i tzw. kultury wysokiej.

1 i 2 lipca 2023, sobota i niedziela

15.00-17.00 wystawa etnograficzno-muzealna

18.00-22.00 koncerty:
Ondrej Krajnak Band (Słowacja)
Horuce Srdce (Słowacja)
Le Rom (Węgry)
Grupa Szatra (Polska/Wielka Brytania)
Albina Koval (Ukraina)
Goście wieczoru: Lejla (Węgry), Gipsy Band (Francja)

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<