Zgoda z kulturą: hulajdusza x Julia Szarek

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 18 czerwca 2023, 18:00

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu hulajdusza, który zakończy cykl Zgoda z kulturą w tym roku szkolnym i pomoże nam z przytupem rozpocząć wakacje. Co to za zespół i czego możemy się spodziewać, przeczytacie poniżej.

Zespół o sobie:
Jesteśmy 5-osobowym zespołem. Gramy polską muzykę ludową w autorskich aranżacjach jazzowo-folkowych. Promowanie rodzimego folkloru jest naszym celem, który realizujemy poprzez ukazywanie go w nowej odsłonie. Mamy nietypowy skład, który prezentuje połączenie etnicznych instrumentów perkusyjnych z „nieklasycznym” brzmieniem klasycznego fagotu, wokalu, instrumentów klawiszowych i elektroniki. Dotychczas wydaliśmy 3 utwory w wersji live session: Heniek, Kochom jo cię chłopce oraz Syćka se Wom zycom.

Najważniejsze działania:

  • Summer Jazz Festival 2022
  • wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie KraCamera Jazz 2022

Muzyka ludowa kojarzona jest zazwyczaj z zespołami regionalnymi lub biesiadnymi. My postanowiliśmy przedstawić ją w zupełnie innym świetle, znaleźliśmy w niej inspirację. Jej prostota, surowość, uniwersalizm i lapidarność są dla nas płótnem, z które staramy się przemienić w obraz. Każdy utwór to inna historia. Często poruszająca, czasem wesoła – zawsze szczera.

Naszym celem jest promowanie polskiej muzyki ludowej. Wciągnęła nas na tyle, że nie zatrzymaliśmy się tylko na południu. Szukamy utworów z wszystkich regionów Polski.

W naszej muzyce stawiamy przede wszystkim na przeżywanie muzyki – chcemy wywoływać emocje, dlatego sami bardzo emocjonalnie angażujemy się w jej wykonywanie.

Skład zespołu:

  • Sara Lejmel - perkusjonalia, hang, udu
  • Jan Piwowarczyk - syntezator, elektronika, efekty dźwiękowe
  • Kinga Śliwa - flet poprzeczny, fagot
  • Przemysław Zarabski - fortepian
  • Julia Szarek - wokal, skrzypce

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<