Weekend otwarcia MuFo Strzelnica

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 czerwca 2023 - niedziela, 4 czerwca 2023

Muzeum Fotohrafii w Krakowie zaprasza na weekend otwarcia MuFo Strzelnica po remoncie ul. Królowej Jadwigi.

W programie:

3 czerwca 2023

  • 12.00 Warsztaty graficzne pt. „Monotypie roślinne”– część I – robimy płytki żelowe*
  • 15.00–16.00 Gra w bule

4 czerwca 2023

  • 12.00 Warsztaty graficzne pt. „Monotypie roślinne” – część II – robimy monotypie*
  • 15.00–16.00 Sesja fotograficzna aparatem à la minute

Warsztaty graficzne pt. „Monotypie roślinne”
Jak zrobić graficzne odbitki z roślin świeżo zerwanych w ogrodzie?  Tego dowiemy się od graficzki Agnieszki Berezowskiej i malarki Anny Kuklicz zainteresowanych łączeniem sztuki i natury, eksperymentujących z tradycyjnymi technikami graficznymi. W MuFo Strzelnica artystki zaproszą do dokumentacji roślin dokonywanej przy użyciu monotypii. Jest to wyjątkowa technika graficzna, dzięki której powstaje tylko jedna (mono) unikatowa odbitka na papierze. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać własną odbitkę a podczas procesu odbijania przybliżyć sobie kształt, formę, materię, struktury, kolor a nawet zapach roślin. Do odbicia roślin używane będą  farby wodne oraz samodzielnie przygotowane płytki żelowe. Odbitki powstałe w czasie warsztatów staną się częścią przygotowywanego wspólnie zielnika lub będą mogły być zabrane do domów.

Agnieszka Berezowska - graficzka tworząca także formy przestrzenne. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom 1999). W swym dorobku ma wystawy indywidualne w Polsce, Holandii, Francji, a także udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jest laureatką wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie im. J. Gielniaka (2000) w Polsce. Należy do Grupy 13.  Od wielu lat związana jest z Salwatorskim Studio Artystycznym w Krakowie, gdzie prowadzi pracownię grafiki warsztatowej .

Anna Kuklicz – malarka, absolwentka Zarządzania w Kulturze UJ, a także kierunków Arteterapia – Sztuki Plastyczne UP w Krakowie oraz Pedagogika i Edukacja Artystyczna PWSZ w Nowym Sączu, koordynatorka projektów artystycznych.

Warsztaty odbywają się w Klubie MuFo Strzelnica, ul. Królowej Jadwigi 220.
Czas trwania: 2–3 godziny.
Warsztaty bez ograniczeń wiekowych. Wstęp na wydarzenie w ramach Karnetu Klubowego MuFo Strzelnica. Zakup karnetu przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl lub w biletomacie.

 

 

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<