Danuta Nespiak i Elżbieta Niewolska – Rzeczpospolita Tłumacka

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 6 czerwca 2023, 17:00

W ramach spotkań Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo –Wschodnich odbędzie się spotkanie z  autorkami książki poświęconej pamięci doktora Michała Nikosiewicza, który od 1955 roku organizował koleżeńskie spotkania i zjazdy tłumaczan.

Był on też autorem tekstów, które publikowane były na łamach „Zeszytów tłumackich” wydawanych od 1996 roku we Wrocławiu. Jego marzeniem było przygotowanie publikacji monograficznej poświęconej Tłumaczowi, do której zbierał materiały. Udało się to zrealizować paniom Danucie Nespiak i Elżbiecie Niewolskiej, które swą pracę oparły też o archiwum Nikosiewicza.

Danuta Nespiak – lwowianka, współzałożycielka Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, autorka tekstów o tematyce kresowej

Elżbieta Niewolska – prezes Ogólnopolskiego Oddziału Tłumaczan, redaktor naczelna „Zeszytów Tłumackich”, członkini Zarządu Głównego TMLiKPW

Prowadzenie: dr Anna Stengl

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<