Cinema Italia Oggi 2023

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zbliża się kolejna edycja Cinema Italia Oggi! Ten coroczny przegląd nowego kina włoskiego odbędzie się w naszym Kinie od 16 do 22 czerwca. W programie m.in. nowy film Paolo Genovese Pierwszy dzień mojego życia, apokaliptyczny dramat Paolo Virzìego Susza oraz słodko-gorzki debiut Caroliny Cavalli Amanda.

Cinema Italia Oggi to okazja do zobaczenia najnowszych i najciekawszych włoskich produkcji.

W gronie reżyserów prezentowanych filmów jest wiele znanych nazwisk – na czele z Paolo Genovese (Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie). Jego najnowszy film, Pierwszy dzień mojego życia, to alegoryczna opowieść o ludziach, którzy otrzymują szansę na odmianę swojego losu. W postać tajemniczego nieznajomego, składającego bohaterom intrygującą ofertę, wcielił się Toni Servillo. Gwiazdora włoskiego kina można oglądać także w filmie Osobliwości sycylijskie Roberto Andò, w którym wystąpił jako laureat literackiej Nagrody Nobla, Luigi Pirandello. O prawdziwej postaci historycznej opowiada też Gianni Amelio w dramacie Władca mrówek. To historia Aldo Braibantiego - włoskiego poety i artysty, który w latach 60. stanął przed sądem oskarżony o demoralizację.

Oprócz wielkich, aktorskich i reżyserskich gwiazd, widzowie przeglądu zobaczą dwie produkcje debiutantek. Prezentowany na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji film Amanda Caroliny Cavalli to słodko-gorzka opowieść o usilnej walce z samotnością. Tymczasem wyrafinowana, a zarazem lekka komedia Wrzesień Giulii Louise Steigerwalt to pełna uroku historia o trzech bohaterach, którzy marzą o szczęśliwym życiu.

Francuzi mają Cezary, Polacy Orły, Hiszpanie Goyę, a we Włoszech - od 1956 roku - Włoska Akademia Filmowa przyznaje nagrody David di Donatello. W programie przeglądu Cinema Italia Oggi jest wiele tytułów wyróżnionych tym laurem. To m.in. Susza, apokaliptyczny dramat w reżyserii Paolo Virzìego, który zdobył w tym roku statuetki za efekty specjalne i dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Emanuela Fanelli). Tymczasem intrygujący film Nostalgia Mario Martone został doceniony na drugoplanową rolę męską (Francesco Di Leva).

Wszystkie filmy przeglądu wyświetlone będą w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Filmy Władca mrówek, Susza i Amanda będą miały podwójne, polskie i angielskie napisy.

PROGRAM:

piątek, 16 czerwca
20.15 PIERWSZY DZIEŃ MOJEGO ŻYCIA
| IL PRIMO GIORNO DELLA MIA VITA
(Paolo Genovese) IT 2023, 121’

sobota, 17 czerwca
20.15 OSOBLIWOŚCI SYCYLIJSKIE | LA STRANEZZA
(Roberto Andò) IT 2022, 103’

niedziela, 18 czerwca
20.15 NOSTALGIA | NOSTALGIA
(Mario Martone) IT/FR 2022, 117'

poniedziałek, 19 czerwca
20.15 WŁADCA MRÓWEK | IL SIGNORE DELLE FORMICHE
(Gianni Amelio) IT 2022, 130’

wtorek, 20 czerwca
20.15 SUSZA | SICCITÀ
(Paolo Virzì) IT 2022, 123’

środa, 21 czerwca
20.15 AMANDA | AMANDA
(Carolina Cavalli) IT/FR 2022, 94’

czwartek, 22 czerwca
20.15 WRZESIEŃ | SETTEMBRE
(Giulia Louise Steigerwalt) IT 2022, 110’

Udostępnij

Więcej

 • 26 zł (normalny)
  21 zł (ulgowy)
  18 zł (klubowy/senior)
  Karnet (7 filmów): 119 zł
  Aby zakupić karnet online, prosimy o kontakt: kasa@kinopodbaranami.pl
  23 zł (normalny)
  18 zł (ulgowy)
  17 zł (senior)
  15 zł (klubowy)
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<