Wystawa końcoworoczna ASP w Krakowie

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 11 czerwca 2023 - niedziela, 18 czerwca 2023

Wystawa końcoworoczna Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowieto to wyjątkowa okazja, by zobaczyć kilka tysięcy prac stworzonych przez młodych ludzi kształtujących oblicze najstarszej polskiej uczelni artystycznej.

Siedem wydziałów i dziewięć kierunków. Dziewięćset osób studiujących w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tych na początku swej drogi studenckiej w towarzystwie i tych, dla którzy odliczają już godziny do obrony dyplomów. Zupełni debiutanci i debiutantki obok uczestników i uczestniczek przeglądów i triumfatorów i triumfatorek konkursów, pokaże od 11 do 17 czerwca dzieła, nad którymi praca trwała przez ostatnie miesiące.

Wystawa końcoworoczna to wyjątkowa, by zobaczyć kilka tysięcy prac studenckich stworzonych przez młodych ludzi kształtujących oblicze najstarszej polskiej uczelni artystycznej. Tradycji towarzyszy tu wrzenie współczesności i aktualności. Żywiołowość przypisana młodości twórczo prowadzona jest przez wrażliwość i doświadczenie najlepszych artystów-dydaktyków.

Warto zwiedzić wszystkie Wydziały Akademii by doświadczyć tego, co inspiruje młodych u progu samodzielnej drogi artystycznej.

Wystawa dostępna jest codziennie w godzinach 10.00-18.00.

***
Szczegółowy program wernisaży 11 czerwca:

  • 11.00 ― Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki; ul. J. Lea 27-29,
  • 13.00 ― Wydział Malarstwa i Wydział Rzeźby; pl. J. Matejki 13,
  • 15.00 ―Wydział Architektury Wnętrz i Wydział Grafiki; ul. Sz. Humberta 3,
  • 17.00 ― Wydział Intermediów; ul. B. Joselewicza 23,
  • 19.00 ― Wydział Form Przemysłowych; ul. Smoleńsk 9.

17 czerwca o godz. 18.00 w auli Akademii przy pl. Jana Matejki 13 odbędzie się finisaż wystawy, połączony z Galą Święta studentów, kolekcjonerów i mecenasów, której towarzyszyć będzie widowisko multimedialne, przygotowane przez Wydział Intermediów oraz Wydział Malarstwa (kierunek Scenografia).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<