Spotkanie autorskie z Elżbietą Monkiewicz

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 13 czerwca 2023, 18:00

Wskazówki zegara to zbiór wierszy w znacznej części poświęconych otaczającej przyrodzie, ludziom i ich relacjom ze zjawiskami natury. Tomik zawiera wiersze rymowane, wiersze białe, nie ma jednolitej formy, co stanowi urozmaicenie dla czytelnika.

Elżbieta Monkiewicz urodziła się w Wolbromiu, a wychowała w Trzyciążu woj. małopolskie. Na stale związana jest z Krakowem. Już w dzieciństwie zafascynowana poezją i teatrem składała swoje pierwsze rymowanki. Twórcze inspiracje czerpie z natury, literatury i malarstwa. W utworach opisuje piękno przyrody, ludzkie emocje i uczucia. Poezja jest dla niej dopełnieniem życia rodzinnego i zawodowego. Pisanie wierszy porównałaby do uprawy ogrodu, gdzie rosną warzywa i piękne kwiaty, a ogrodnik ma wiele satysfakcji ze swej pracy. Jest członkinią krakowskich grup poetyckich tj. Grupy „Każdy” oraz Otwartego Koła Autorów przy Krakowskim Oddziale ZLP.
Jej wiersze zostały wydrukowane w Almanachach Krakowskiej Nocy Poetów wydawanych przez Krakowski Oddział Związku Literatów Polskich. Publikuje również w Internecie oraz w antologiach charytatywnych.
Tomik Wskazówki zegara jest jej debiutem książkowym.

Słowo krytyczne i prowadzenie: Anna Pituch-Noworolska
Wiersze przeczytają: Grażyna Potoczek, Maria Leżańska i autorka

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<