Magdalena Tryba. Zobacz, co znalazłam

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 czerwca 2023 - piątek, 14 lipca 2023

Wystawa Zobacz co znalazłam Magdaleny Tryby jest pracą licencjacką, realizowaną na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie.

Promotorką pracy jest doktora Justyna Górowska, recenzentem dr Radosław Szlęzak, natomiast promotorem pomocniczym profesor Bogusław Bachorczyk.

Z tekstu kuratorskiego:

Zobacz co znalazłam — to fraza, którą idąc z kimś gdzieś wypowiadam, kiedy na swej drodze zobaczę coś, co przykuwa moją uwagę — wzrok. To „coś” nie ma potrzeby tu definiować, może to być bowiem cokolwiek, dla przykładu muszla ślimaka, wrośnięta w metalową siatkę gałąź, kawałek plastiku, czy ciekawa plama na chodniku… Często są to jednak małe elementy i obiekty pochodzenia naturalnego, jak i sztucznego, które napotykam na swojej drodze, tuż pod moimi nogami. (...) Potencjalność aktu zbieractwa interesuje mnie szczególnie w procesie pracy z materiałami powstałymi w wyniku tego aktu. Gromadzone przeze mnie elementy trafiają bowiem do mojego archiwum, bazy danych rzeczy znalezionych, stanowiącej bezpośrednie zaplecze moich działań artystycznych w asamblażu, kolażu lub też większych formach wystawy czy instalacji. W procesie tym uwidacznia się poetycki czy też metaforyczny wymiar zbieractwa, jakim jest wypatrywanie rzeczy, wynajdywanie ich. Tworząc dzieło z rzeczy znalezionych, staram się bowiem je znaleźć, odnaleźć, wyszukać czy też wypatrzeć. W praktyce polega to na permanentnym obcowaniu z materiałami, obiektami i elementami oraz nieustanne próby ich zestawiania, łączenia, przenikania, oglądania, przypatrywania się im… Potencjalność ta wydaje się nieskończona, tak jak nieskończonym wydaje się być wszechświat zbieracza.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<