Jacek Jasiniak. Przesilenie. Malarstwo

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 czerwca 2023, 10:00 - niedziela, 20 sierpnia 2023

Wystawa obrazów w Galerii Centrum NCK wprowadza w świat artysty, który po 20 latach wykonywania innego zawodu powrócił do do swojej największej pasji – malarstwa.

W sztuce szukam powiązania pomiędzy światem wyobraźni a światem realnym. Twórczość jest dla mnie sposobem odkrywania prawdy o sobie i świecie, poszukiwaniem własnej tożsamości, drogą komunikacji z otoczeniem. Liczy się w niej bezpośredniość i autentyczność. Bardzo ważna jest tu rola intuicji, jako swoistego wewnętrznego kompasu i drogowskazu w podejmowaniu decyzji artystycznych. Duże znaczenie ma też element zaskoczenia, absurdu i nonsensu. W swoim malarstwie koncentruję się głównie na własnym, subiektywnym przeżywaniu świata. Obraz staje się zapisem wrażeń, myśli, stanów emocjonalnych i duchowych. Sam proces malowania jest ważny, zmienia się w czasie i sama akcja, samo uderzenie pędzla jest nośnikiem treści, gdzie określona barwa i kształt linii ma przekazać odpowiednie emocje. To sztuka opowiadająca o ruchu, będąca jego bezpośrednim i spontanicznym zapisem. To malarstwo idei, uczuć i myśli, których nie można w żaden sposób „sfiguratyzować”, by nie popełnić uproszczenia, zafałszowania czy skrzywienia. W swoich pracach łączę różne materiały i techniki, by w jak najbardziej bezpośredni i szczery sposób przekazać, często wieloznaczną treść.
– Jacek Jasiniak

Jacek Jasiniak – urodzony w roku 1972 w Tarnowie, w 2017 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem prof. Andrzeja Bednarczyka. Wystawy indywidualne: „Poszukiwania intuicyjne”, Galeria Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach – 2017; w hotelu „Cristal Park” w Tarnowie – 2018; „Idee (nie)abstrakcyjne” Galeria „Batko” w Ochojnie – 2018; „To co ukryte…” Galeria „2 Światy” w Krakowie – 2018; „Rzeczywistość szyfrowana” Galeria „Zajazd” Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie – 2019; „Przekraczanie kształtu” Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie – 2019; „To co ważne” Galeria sztuki „Raven” w Krakowie – 2020; „Totem” Galeria sztuki „Popart” w Poznaniu. Wystawy zbiorowe: „Młoda Sztuka w Starym Krakowie Vol. III” Galeria „Pod Baranami” Kraków – 2017; „Poza granicami realności” Galeria „Kotłownia” Politechniki Krakowskiej – 2017.

Wernisaż wystawy – 16 czerwca (piątek), 18.00

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<