Hi!Fashion 2023. Pokaz semestralny SAPU - KSA

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 3 czerwca 2023, 16:00

Krakowskie Szkoły Artystyczne zapraszają na wydarzenie prezentujące kreatywną modę – w Klubie Studio obejrzymy projekty artystów ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

Słuchacze SAPU otrzymali od wykładowców dwa kreatywne zadania. I rok SAPU musiał wykonać ubiór z surowej tkaniny bawełnianej. Szukając inspiracji w obiektach niezwiązanych bezpośrednio z modą zaprojektowali ubiory o spektakularnym, rzeźbiarskim charakterze, w których współczesne i nowoczesne podejście było istotniejsze niż aspekt użytkowy. II rok SAPU miał za zadanie zaprojektować nowoczesne kreacje będące wariacjami na temat prochowca. Prochowiec to rodzaj letniego płaszcza męskiego i damskiego z lekkiego materiału. Był kontynuacją i funkcjonalnym rozwinięciem wcześniejszego pudermantla jako pierwotnie osłaniającego od kurzu płaszcza przeznaczonego dla automobolistów. W okresie międzywojennym stanowił spopularyzowane letnie okrycie o kroju sportowym i modnie zróżnicowanych fasonach.
Dzisiaj  jest szeroko rozpowszechniony jako wiosenno-letni ubiór wierzchni, nierzadko dwurzędowy z paskiem w talii. Ten rodzaj okrycia często posiada, charakterystyczne, dodatkowe wykończenia; patki na ramionach, luźny karczek na na plecach lub części przodu, naszywane kieszenie, patki, pasek w talii, itd.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<