Wieczór wspomnień o Leszku Walickim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 czerwca 2023, 19:00

Z inicjatywy Leszka Walickiego powstał Salon Artystyczny Krakowa. Pierwszy występ Salonu odbył się w „Tokajskiej piwnicy restauracji Wierzynek. Od 1995 roku Salon związał się z Klubem Dziennikarzy „Pod Gruszką”.

Scenariusze Salonu autorstwa Leszka Walickiego wyróżniały się różnorodnością tematów o czym świadczą tytuły występów: Zapamiętaj swoje gniazdo, Spotkajmy się na wyżynach, Pomyśl, że masz serce. Tradycją był cykl wywiadów ze znanymi artystami Gość z okienka, które przeprowadzał Jerzy Napieracz i koncerty szlagierów w wykonaniu Zofii Pilarz.

Podstawowy skład Salonu stanowili: Bogna Wernichowska, Irena Urbańska, Ewa Czajkowska, Zofia Pilarz, Jan Oberbek, Jerzy Bożyk, Makino, Piotr Piecha, Adam Ziemianin, Wojciech Krupiński, Mieczysław Święcicki, Grzegorz Juras i Leszek Walicki. Na scenie Salonu wystąpiło gościnnie wielu artystów, m.in. Danuta Michałowska, Jerzy Grałek czy Andrzej Zieliński.

Udział biorą:
Zofia Pilarz, Ewa Kolasińska, Magdalena Pilarz-Bobrowska, Grzegorz Juras, Piotr Piecha, Tadeusz Łomnicki, Łukasz Lech, Makino.
Marta Mołodyńska-Wheeler – fortepian
Jan Oberbek – gitara

Prowadzenie: Bogna Wernichowska i Wojciech Markiewicz

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<