Liban – trekking kulturowy

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 22 czerwca 2023, 18:00

Lebanon Mountain Trail – górski szlak długodystansowy ciągnący się na linii północ-południe przez prawie cały Liban. Deptanie po nim to prawdziwa przygoda kulturowa.

Trasa trawersuje zbocza, prowadzi blisko ludzi, rzadko wychodzi na szczyty, najczęściej przeskakuje przez przełęcze do następnej dolinki. Po drodze odwiedza się wioski chrześcijańskie i muzułmańskie. Można spać w prowadzonych przez mieszkańców domach gościnnych, gdzie serwowane są lokalne potrawy, często z warzywami z przydomowego ogródka. Szlak wciąż ewoluuje, trasa co roku nieznacznie się zmienia ze względu na zmiany lokalnej infrastruktury.

Jakub Szczęśniak wędrował tam 10 dni i przeszedł około 230 km. Cały szlak ma 470 km. Na swojej trasie spotkał bardzo mało turystów, z mieszkańcami często porozumiewał się na migi. Spał trochę w domach gościnnych, trochę pod namiotem lub chmurką.

Podczas slajdowiska opowie o przygotowaniach do wycieczki, kulturze i naturze Libanu, a tłem opowieści będą zdjęcia i filmy jego autorstwa.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<