Romantic Rock & Synth-Gothic Night: Stillnox, Rosegarden

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 17 czerwca 2023, 20:00

Kolejny koncert z cyklu ROMANTIC ROCK & SYNTH-GOTHIC NIGHT.

Rozpiska godzinowa:

  • STILLNOX 20.30 - 21.30
  • ROSEGARDEN 21.45 - 22.15

ROSEGARDEN - Szczecin, PL
Pierwszy raz jako Rosegarden grupa wystąpiła w 2016 roku. Później, po zmianach personalnych ustabilizował się skład, który pracował nad nowym materiałem i nagrał utwory z męskim wokalem. Także wtedy Rosegarden opublikował też pierwszy teledysk "Nowomowa".

Punktem zwrotnym było pewne spotkanie w 2021 roku, gdy do składu dołączył perkusista Ziemowit Pawluk i znana świetnie z Moonlight wokalistka Maja Konarska. W Moonlight grał zresztą także Andrzej Kutys.

W tym składzie przygotowali kolejne nagrania, zrealizowane w studiu Stobno Records wiosną 2022 roku.

To była bardzo intensywna, krótka, raptem czterodniowa sesja. Teraz nadszedł moment, aby przedstawić te piosenki słuchaczom.

Swoją muzykę, nieco z przymrużeniem oka, przyjaciele zespołu nazywają "Atmosferic Romantic Progressive Rock". Na pewno wszystkie te elementy gdzieś przenikają się w rockowych utworach Rosegarden, tworząc niepowtarzalną całość. Czasami brzmiącą mocno, czasami lirycznie i nastrojowo. Bo i każda z osób tworzących Rosegarden wnosi tu swoją, niepowtarzalną, muzyczną wrażliwość.

Skład:

  • Maja Konarska - wokal
  • Krzysztof Knasiński - gitara
  • Andrzej Kutys - gitara
  • Radosław Lis - gitara basowa
  • Ziemowit Pawluk – perkusja

STILLNOX
Trójmiejski duet Martin Seraphin & Adam Wołoszczuk.

Historia projektu sięga 2002 roku, z płyta "Mercury" 2019 jako solowym wydawnictwem Martina z udziałem 5 div polskiej muzyki klimatycznej. Rok 2020 przynosi drugi album "Aten", nagrany wspólnie z LaToyą oraz Gregorem Rosem.

W 2021 roku Martin łączy siły z Adamem Wołoszczukiem, który jest autorem muzyki do najnowszego albumu. Płyta "MALUM" ukazała się 25 marca 2022 roku, przynosząc do tej pory 4 single i teledyski a także bardzo dobrą recenzję 4* w magazynie Teraz Rock. Zespół w czerwcu zaczał trasę koncertowa promującą nowy album, grając 11 koncertów w całej Polsce, z tego 7 u boku Closterkeller jako ich support. W międzyczasie 14.10.2022 odbył się specjalny koncert z okazji XX – lecia istnienia projektu. Zespół zagrał w Warszawie, gościnnie wystąpiły : Inga Habiba (Lorien) oraz La Toya.

25 marca ukazał się nowy album "AQUAMARINE", czwarty w dyskografii STILLNOX. Na płycie znajdują się nowe utwory, kilka zaskakujących coverów jak i pierwszy raz w historii STILLNOX - remixy. Płyta jest wydana w pięknym akwamarynowym digipacku i jest do kupienia na koncertach. Dopelnieniem jest dodatkowa płyta z remixami i wersjami, których nie ma na płycie Aquamarine. Wersja limitowana dostępna tylko ja koncertach.

Trasa to kontynuacja promocji płyty "MALUM" i jednocześnie nowego albumu pod szyldem "MALUM & AQUAMARINE TOUR 2023".

Jak zawsze na pewno nie zabraknie niespodzianek!

Skład:

  • Martin Seraphin - wokal, teksty
  • Adam Wołoszczuk - muzyka, instr. klawiszowe, gitara

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<