Jubileusz 75-lecia Adama Ziemianina

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 czerwca 2023, 18:00

Jubileuszowa uroczystość znanego krakowskiego poety Adama Ziemianina organizowana jest z okazji jego 75-tej rocznicy urodzin. Dla miłośników poezji śpiewanej, przygotowano program słowno-muzyczny, złożony z  najlepszych utworów tego autora.

Wiersze Ziemianina wykorzystywane są przez liczne grono artystów. Na koncercie jubieluszowym wykonywać je będzie zespół U studni, który do swojego repertuaru  włączył liczne teksty poetyckie Adama Ziemianina.

Adam Ziemianin – krakowski poeta rodem z Muszyny, jest twórcą powszechnie znanym i lubianym. Po jego wierszowane utwory sięgali szukając najlepszych tekstów wielcy i mali twórcy muzyki zawsze z przeświadczeniem, że mają do czynienia z ponadczasową, poezją wysokich lotów.

Zespół U Studni – to grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewną. Zespół powstał w 2012 roku i działa już ponad dekadę. Muzykę do niemal wszystkich wykonywanych piosenek skomponował Dariusz Czarny, a w wykonywanych utworach przeważają teksty refleksyjne, z afirmacją życia w najdrobniejszych jego przejawach. 

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: NOVMAR
  • Wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<