Madera, wyspa wiecznej wiosny na Oceanie Atlantyckim

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 29 maja 2023, 19:00

Madera jest znana z niesamowitych widoków, gęstych lasów, gór wulkanicznych pokrytych bujną zielenią. Co zwiedzać, jak się poruszać po wyspie, kiedy warto polecieć, oraz wiele innych informacji usłyszycie i zobaczycie w trakcie slajdowiska.

Aby dobrze poznać Maderę, trzeba też stanąć na szczycie Pico Ruivo (1862 m n.p.m. ) najwyższym szczycie gór w kolorach miedzi. Wiele osób przybywa na Maderę wyłącznie po to, by zobaczyć Laurel, czyli Las Wawrzynowy (Laurissilva), miejsce wyjątkowe dla całej Portugalii. Las ten, którego początki sięgają 50 milionów lat w przeszłość do ery kenozoicznej, uważany jest za jeden z 7 Naturalnych Cudów Portugalii. Rezerwat Przyrody uważany jest za sanktuarium ornitologiczne, ze względu na wyjątkowe warunki jakie mają tutaj gniazdujące ptaki morskie. Będąc w górach nie można pominąć przejścia przez levadas. Są to kanały melioracyjne wykute w skałach i wybudowane wzdłuż szlaków, które przecinają las Laurissilva, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym Rezerwatem Przyrody jest Garaju, a jest to jedno z najpopularniejszych na świecie miejsc wśród płetwonurków, gdyż można zobaczyć tam wielkie, ale nie zagrażające człowiekowi gatunki ryb, a Rezerwat Przyrody Wysp Desertas to ostatnie na Atlantyku schronienie dla mniszki śródziemnomorskiej.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Klub Podróżników Śródziemie
  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<